0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bakıcı Ücretleri 2018

Bakıcı Ücretleri 2018

Bebek bakımı ya da çocuk bakımı için bir bakıcı desteğine ihtiyaç duyanlar 2018 bakıcı ücretleri konusunda araştırma yapıyor. Özellikle Nepalli bakıcı ya da Filipinli bakıcı arayanlar için ödemeleri gereken ücret daha fazla merak ediliyor. Öncelikle bakıcı ücretlerinin sabit bir rakamdan oluşmadığını belirtmek isteriz. Bazı faktörler bakıcı ücretlerinin değişmesine neden oluyor. Hasta bakıcısı ya da yaşlı bakıcısı için de ücretleri etkileyen faktörlerin çok değişmediğini belirtmek isteriz.

Bakıcı Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Öncelikle nasıl bir hizmet istediğinize bağlı olarak ayırmanız gereken bütçe değişecektir. Gündüzlü, yatılı ya da part time olarak hizmet almak isteyebilirsiniz. Her üç hizmet türünde fiyatlar farklıdır. Ayrıca bazı aileler bakım hizmetinin yanı sıra ev işlerine yardımcı olunmasını da talep edebiliyor. Bu durumda daha yüksek bütçe ayırmanız gerekir. Çünkü bakıcı hizmetlerine ev işleri dahil değildir.

Yatılı olarak hizmet veren bakıcıların ücretleri biraz daha yüksek olur. Ayrıca bakıcının eğitim düzeyi ve deneyimi de ücretlerde belirleyici olan faktörler arasında yer alıyor. Az deneyimi olan bir bakıcı daha düşük ücret alırken deneyimi fazla olan bakıcılar daha yüksek ücret talebinde bulunuyor. Bulunduğunuz kentin de bakıcı ücretlerinde etkili bir faktör olduğunu belirtmek isteriz. Büyük kentlerde bakıcı ücretleri daha yüksektir.

2018 Bakıcı Ücretleri

Fikir edinmeniz için sizlere bakıcı ücretlerine dair tahmini rakamlar belirtiyoruz. Ancak bakıcıların deneyimine, yaşadığınız şehre ve pek çok unsura göre bu ücretlerin değişebileceğinin altını çizmek isteriz.

Türk Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 3.000 TL ve SGK

Gündüzlü: 2.000 TL ve yol ücreti

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 1.000 Dolar ve haftada 50 TL izin ücreti

Özbek, Türkmenistanlı ve Gürcü Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 700 Dolar ve haftada 30 TL izin ücreti

Nepalli Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 700 Dolar ve haftada 30 TL izin ücreti

Oyun Ablası Ücretleri

Saati 50 TL

Temizlik Personeli Ücretleri

100 metrekareye kadar olan ev için: 120 TL

100 -150 metrekare ev için: 150 TL

ŞECE Danışmanlık olarak sizlere en makul ücretler karşılığında bakıcı hizmeti sunduğumuzu belirtmek isteriz. Yabancı uyruklu olan bakıcı kadromuzun oturma izni bulunur. Daha faza bilgi için bizi arayabilirsiniz.