0530 265 75 35
0530 265 75 35
Başakşehir Çocuk Bakıcısı

Başakşehir Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcılığı hizmetlerinde bir devir kapandı ve yepyeni bir devir başladı. Artık çocuk bakıcısının görevi sadece çocuklara refakat etmek ve yalnız kalmalarını önlemek değil. Bakıcılar çocukların hem anne – babası hem de öğretmeni oluyor. Çocukların bir yandan aktif ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlarken, diğer yandan kişisel gelişimlerine destek veren aktiviteler sunan bakıcılar, beklentileri de fazlasıyla karşılayabiliyor. İstanbul Başakşehir çocuk bakıcısı hizmetleri kapsamında siz de bu donanıma sahip bir bakıcıya çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

Elbette çocuk bakıcısı hizmeti sunan her firmanın söz konusu hizmet kalitesine sahip olduğundan söz edilemez. Özellikle Başakşehir çocuk bakıcısı hizmetlerinde ailelerin kesinlikle profesyonel bakıcı hizmeti veren firmalara yönelmesi gerekiyor. Peki, firma ayrımı nasıl yapılmalı? Aileler firma seçiminde nelere dikkat etmeli?

Çocuk Bakıcısı Hizmeti Hangi Firmadan Alınmalı?


Öncelikle firmanın hizmet kalitesini gözden geçirin. Size sadece çocuklara refakat eden bir bakıcı da vaat ediyor, yoksa sabırlı, deneyimli, bilgili ve hatta referanslı bir bakıcı mı sunuyor? İşte bu husus, firmaların hizmet kalitesini anlamanızı sağlayacaktır. Çocukların yalnız kalmasını önlemesi, bir bakıcının görevlerinden sadece biridir. Haliyle Başakşehir çocuk bakıcısı hizmeti alırsanız sadece bu görevle yetinmeyin.

Öncelikle gün içerisinde bakıcının, ilgilendiği çocuk ile sağlıklı bir iletişim içerisinde olması gerekiyor. Doğru ve etkin iletişim, çocukların doğru yönlendirilmesinde büyük önem taşır. Gün içerisinde iletişim halinde olunması, çocukların anne ve babasının yanında olmadığını hissetmesini de önler. Ayrıca bakıcılar, çocukların yaşlarına uygun ve gelişimlerine destek verecek etkinlikleri biliyor ve çocuğun uygulamasını sağlayabiliyor olması gerekir.

Sadece renkli kağıtlar ve boya kalemleri ile dahi çocuk gelişimini destekleyen aktiviteler yapılabilir. Ancak elbette bunun için bakıcının bu konuda donanımlı olması gerekir. Çocukların uyku ve beslenme saatleri noktasında titiz bir yaklaşım içerisinde olması da bakıcının görevleri arasında yer alır.

Çocukların TV izleme saatlerine, abur cubur tüketme limitlerine ve benzeri konulara harfiyen uyulması da bakıcının bir diğer sorumluluğudur. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde, beklentilere uygun bir hizmet sunan bakıcılara ancak profesyonel firmalar aracılığı ile ulaşılabileceği gerçeği gün yüzüne çıkıyor. Aileler firma seçiminde tüm bu hususları göz önünde bulundurmalı!