0530 265 75 35
0530 265 75 35
Blog
Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Kariyerim mi, Çocuğum mu? İkisini de Seçin!

Uzmanlar tarafından son derece normal olduğu düşünülen bu psikolojilerin başında “kariyer mi yoksa çocuğum mu” ikilemi geliyor. Bu noktada yapılan en büyük hata annelerin çalışma hayatlarına veda etmesi oluyor. Çünkü hiçbir anne bu iki seçenekten birini seçmek zorunda değil. Anneler çocuk bakıcısı arıyorum gibi harika bir seçeneklerinin olduğunu unutabiliyor.

Elbette eski dönemlerde bu tür konularda yaşanan tatsızlıklar, pek çok annenin endişe duymasını beraberinde getiriyor. Ancak doğru adreste çocuk bakıcısı arıyorum seçeneğinin değerlendirilmesi halinde, hiçbir sorun yaşanmadan çocukların büyümesi mümkün oluyor. Günümüzde yüz binlerce anne çocuklarını bakıcıya emanet ederek, onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek için kariyer yaşamına kaldığı yerden devam ediyor.

Elbette bu durumda olan anneler aslında büyük bir cesaret örneği sergilemiyor. Sadece güvenebilecekleri ve çocuk psikolojisi ya da çocuk bakımı hakkında donanımlı bir bakıcıya çocuklarını emanet ediyorlar. Bu sayede bir yandan çocuklar keyifli ve kaliteli bir şekilde bakıcıları ile zaman geçirirken, anneler de gönül rahatlığı işe iş hayatlarına odaklanabiliyor. Peki, bu güven dolu süreci siz neden yaşamıyorsunuz?

Çocuk Bakıcısı Çocuğunuza Neler Kazandırır?

Öncelikle çocuk bakıcısı arıyorum seçeneği için profesyonel bakıcılık hizmeti veren bir adreste değerlendirilmesi gerekiyor. Bu sayede çocuğunuzu güven içerisinde bakıcıya bırakarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca bakıcıların profesyonel bir firma tarafından görevlendirilmesi halinde, çocuklara pek çok aileden çok daha fazla katkıda bulunabileceklerinin de unutulmaması gerekiyor.

Çocuk gelişim uzmanları gibi bu alanda akademik eğitim almış isimlerin çocuklarınıza keyifli etkinlikler esansında kazandırabilecekleri edinimleri hayal bile edemezsiniz. Sadece bu bile, pek çok annenin bakıcıya sıcak bakmasını sağlıyor. Örneğin yabancı dil bilen bir bakıcı, çocuğunuza oyunlarla bu dili öğretebilir. Çocuğunuzdaki gizli yetenekleri keşfedebilecek eğitimleri almış bir bakıcı, küçük yaşta çocuğunuzun yeteneklerinin desteklenmesini sağlayabilir.

Sonuç olarak çocukların annelerine ve babalarına elbette her zaman ihtiyacı var. Ancak bakımlarını mutlaka anne ya da babanın üstlenmesi gerekmiyor. Dolayısıyla annelerin çalışma hayatlarına veda etmelerinin çocuklara pek bir kazancı olmayacaktır. Ancak bir bakıcı çocuğunuza çok şey kazandırabilir.

 

Sizi Arayalım