0530 265 75 35
0530 265 75 35
Göktürk Çocuk Bakıcısı

Göktürk Çocuk Bakıcısı

İstanbul’da hayat hızlı akıyor. Aileler çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için çalışma hayatında aktif bir rol üstlenirken çocukların bakımı ile de deneyimli çocuk bakıcıları ilgileniyor. İstanbul Göktürk çocuk bakıcısı hizmeti alınabilen semtlerden sadece biri… Ailelerin güvenle çocuklarını emanet edebilecekleri ve çocukların gününü çok iyi geçirdiğinden emin olabilecekleri bakıcıları ise bu hizmeti veren firmalardan buluyor.

İlanla Bakıcı Bulma Dönemi Kapandı!


Bir süre öncesine kadar aileler bakıcıya ihtiyaç duyduklarında internet ya da yazılı basına ilan veriyordu. Bu ilanda Göktürk çocuk bakıcısı arandığı ve deneyimin önemli olduğu gibi bilgiler bulunuyordu. Ancak ilanla bakıcı bulma dönemi çoktan kapandı. Zira ilanlara başvuranların hemen hepsi deneyimli olduklarını söyleseler de bazı tatsız tecrübeler yaşayan ailelerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla…

Artık bakıcı bulmak isteyen aileler rotasını profesyonel hizmet veren firmalara çeviriyor. Çünkü firmaların Göktürk çocuk bakıcısı olarak görevlendirdikleri bakıcıları büyük bir titizlikle seçtiklerini biliyorlar. Dolayısıyla evlere görevli olan giden bakıcının özellikle referanslı olması ve deneyimini belgeleyebilmesi, ailelerin de rahat bir nefes almasını sağlıyor. Ancak bu denli donanımlı olan çocuk bakıcılarına ulaşmak için profesyonel bakıcı hizmeti veren firmalar ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

Referansı Olmayan Bakıcılarla Risk Almayın!


Çocuk bakımında önemli olan sadece güven değil. Bununla birlikte çocukların yaşlarına uygun aktiviteler ile zaman geçirmelerinin sağlanması ve beraberinde onların beslenme ya da uyku süreçlerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Konuya dair yeterli bilgisi olmayan bakıcılar bu noktada ailelerin beklentilerini tam olarak karşılayamayabilir. Oysa bilgi ve tecrübe sahibi olan bakıcılardan daha kaliteli bir hizmet almak mümkün olabiliyor.

Deneyimli olduğunu dile getiren bir bakıcı ile referans sahibi bir bakıcı arasında çok büyük farklar olabileceği unutulmamalıdır. Ailelerin rahatlıkla çocuklarını emanet edebilecekleri kişilerin, çocuk bakımına dair her konuda bilgili olması şart! Bu nedenle tanıdık tavsiyesi ya da internet ilanları ile bakıcı bulmaya çalışmayın. Referanslı, deneyimli hatta üniversitelerin çocuk gelişim bölümlerinden mezun olan bakıcılarla çocuklarınızın hem yalnız kalmasını önleyebilir hem de gelişimlerini destekleyecek etkinliklerle zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.