0530 265 75 35
0530 265 75 35
Yatılı Bakıcı Ücretleri

Yatılı Bakıcı Ücretleri

Hasta bakımı, çocuk bakımı, bebek bakımı ya da yaşlı bakımı için bir bakıcı desteğine ihtiyacınız olduğunda yatılı olarak hizmet veren bakıcıları tercih edebilirsiniz. Bu durumda yatılı bakıcı ücretleri hakkında bir araştırma yapmanız gerekebilir. Elbette yatılı olarak  hizmet almak istediğinizde bakıcı için ayırmanız gereken bütçe biraz daha yüksek olacaktır. Çünkü yatılı olarak hizmet veren bakıcılar gündüzlü olarak hizmet veren bakıcılardan daha yüksek ücret talebinde bulunuyor.

Aynı zamanda 2018 bakıcı ücretleri  olarak sizlere sabit bir rakamdan söz edemiyoruz. Çünkü pek çok unsura bağlı olarak yatılı bakıcı için ödenmesi gereken ücret değişebiliyor.  Aynı zamanda bebek bakımı, çocuk bakımı, yaşlı ya da hasta bakımı gibi kim için bakım hizmeti aldığınız a bağlı olarak da ayırmanız gereken bütçenin değişebileceğini bilmenizde fayda var.

Bakıcı Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Öncelikle bulunduğunuz şehrin bakıcı ücretleri üzerinde etkili bir unsur olduğunu belirtelim. Metropol kentlerde bakıcı ücretleri diğer şehirler ile kıyaslandığında daha yüksektir. Bu nedenle büyük kentlerde yaşayanların bakıcı hizmeti almak için daha fazla ödeme yapması gerekebilir. Seçtiğiniz bakıcının Türk ya da yabancı uyruklu olması da talep edilen ücretlerin  farklı olmasını beraberinde getiriyor.

Hatta hangi ülkenin vatandaşı olduğu da hey bakıcılık hizmeti karşılığında ödemeniz gereken ücretle belirleyici bir unsura dönüşüyor.  Ne tür bir hizmet beklentisi içerisinde olduğunuzun fiyatları değiştirebileceğini bilmelisiniz. Bazı aileler bakıcılık hizmetinin yanı sıra bakıcının ev  işleri konusunda yardımcı olmasını talep edebiliyor. Ancak ev işleri bakıcıların sorumlulukları alanında bulunmuyor. Bu nedenle ev işlerinde yardımcı olması istendiğinde bakıcılar daha fazla ücret talebinde bulunabiliyor.

Yatılı Bakıcı Ücretleri 2018

Sizlere genel olarak fikir vermesi için bakıcı ücretlerine dair ortalama rakamları aktarıyoruz. Ancak az önce değindiğimiz hususlara bağlı olarak bu ücretlerin değişebileceğini unutmamalısınız.

Türk Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 3.000 TL ve SGK

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 1.000 Dolar ve haftada 50 TL izin ücreti

Özbek, Türkmenistanlı ve Gürcü Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 700 Dolar ve haftada 30 TL izin ücreti

Nepalli Bakıcı Ücretleri

Yatılı: 700 Dolar ve haftada 30 TL izin ücreti