0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bebek Bakıcısı Arayan Aileler İçin Rehber

Bebek Bakıcısı Arayan Aileler İçin Rehber

Bebek bakıcısına ihtiyaç duyan aileler bakıcı tercihinde zorlanabiliyor. Elbette aileler için en önemli unsur güven oluyor. Güvenebilecekleri bir bakıcıya bebeklerini emanet etmek istedikleri için tedirginlik de yaşayabiliyorlar.

Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Öncelikli olarak aileleri uyarmak istiyoruz. Bebek bakıcı bulmak için internet ilanı açmak çok riskli bir yöntemdir. Deneyimli ve güvenilir olduğunu söyleyen çok sayıda kişi ilanınıza başvuru yapabilir. Ancak gerçekten bebek bakımı noktasında bilinçli olup olmadıklarını bilemezsiniz. Bu yüzden bebek bakıcısı bulmak için rotanızı profesyonel danışmanlık firmalarına çevirmelisiniz. Bu firmalar sadece deneyimli, bilgili ve referans gösterebilecek bakıcıları kendi kadrosuna dahil ediyor. Dolayısıyla size bebek bakıcısı yönlendirdiklerinde güven konusunda bir endişe yaşamanıza gerek kalmıyor.

Nasıl Bir Bebek Bakıcısına İhtiyacınız Var?

İhtiyaçlarınızı çok iyi belirlemeli ve bu ihtiyaçlara yönelik olarak bebek bakıcısı seçimi yapmalısınız. Örneğin bebek bakımı konusunda anneye de bazı eğitimler verecek bir bakıcıya ihtiyacınız olabilir. Deneyimsiz aileler bu beklentilerini karşılayabilecek bir bakıcıya ihtiyaç duyabilir. Bu durumu danışmanlık firmasına aktarmanız halinde ihtiyacınızı karşılayacak bir bakıcı size yönlendirilecektir. Bunun gibi tüm beklentilerinizi çok iyi belirlemeniz gerekiyor.

Bebek bakımı ile birlikte ev işlerine de yardımcı olabilecek bir bakıcı talebinde bulunabilirsiniz. Temizlik yapılması, yemek yapılması gibi çeşitli ev işlerinde bakıcılar yardımcı olabiliyor. Bu durumda ödemeniz gereken ücret bir miktar daha yüksek olabilir. Ancak ailelerin yükünün büyük oranda azaldığını da unutmamak lazım.

Bebek Bakıcı Ne Zaman Tutulmalı?

Deneyimsiz annelere önerimiz bebek doğmadan önce bakıcının göreve başlaması oluyor. Çünkü bebek odasının hazırlanması annenin doğum sürecine hazırlanması gibi konularda bakıcılar faydalı oluyor. Annelerin doğuma çok daha rahat bir şekilde gitmeleri açısından bakıcıların daha erken bir tarihte göreve başlamasında fayda var. Ancak annelik noktasında deneyimli olan aileler bakıcının doğumdan sonra göreve başlamasını isteyebilir.

Bebek Bakıcısı Yatılı Olmalı mı?

Bu sorunun yanıtı ailelerin ihtiyacına göre değişebiliyor. Elbette yatılı olarak hizmet veren bakıcılar anneler için çok daha ideal bir seçimdir. Ancak gündüzlü ya da part time olarak da bakıcı desteğinden faydalanılabilir.