0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebeklerin doğumdan itibaren son derece özenli bir bakıma ihtiyaçları olur. Bu noktada annelerin özellikle lohusalık döneminde bebekleri ile yeterince ilgilenmeleri güçleşebiliyor. Bebeklerin bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibi olan bir bakıcıdan yardım almaları gerekebiliyor. İşte bu noktada bebek bakıcısı arıyorum diyerek bir bakıcı bulmaları gerekiyor. Ancak bebeklerin bakımı konusunda herkese güvenmek doğru olmaz. Bakıcının her açıdan beklentileri karşılayan biri olması gerekir.

Kolay gibi görünse de aslında bebeklerin bakımı oldukça güçtür. Her ne kadar çocuk bakımından daha kolay olduğu düşünülse de bebek bakıcısı çok daha aktif bir şekilde hizmet sunmalıdır. Çünkü bebeklerin bakıma ve ilgiye daha fazla ve daha sık ihtiyaçları olur. Bu ilginin karşılanmaması onların gelişimlerini de olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla bakıcıdan alınan hizmet aslında bebeklerin sağlığı ve gelişimim konusunda da çok büyük önem taşır.

Bebek Bakıcısında Hangi Özellikler Olmalı?

Bebek bakıcılarında bazı özelliklerin mutlaka bulunması gerekir. Bu özelliklerin olmaması o kişinin bebek bakımı konusunda yetersiz kalmasını beraberinde getirebilir. Sadece güvenilir olması bebek bakıcısının doğru tercih olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte pek çok farklı özelliğe de sahip olması gerektiği, bakıcı arayan aileler tarafından asla unutulmamalıdır. Peki, bir bakıcıda hangi özelliklerin olması lazım?

 • Bebek bakımı konusunda profesyonel bir şekilde hizmet verebilmeli
 • Hijyen koşullarını iyi biliyor ve uygulayabiliyor olmalı
 • Bebeklerin beslenmesi hakkında bilgi sahibi olmalı
 • Düzenli olarak beslenmesini sağlamalı
 • Gaz çıkarma ve bebeğin altını değiştirme konularında bilgiye sahip olmalı
 • Bebeklerin ateşini düzenli olarak ölçebilmeli
 • Bebek gelişimi konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmalı
 • İletişim yetisinin kuvvetli olmalı
 • Sabırlı ve şefkatli olmalı
 • Beklenmeyen durumlarda soğukkanlı olmalı
 • Bebeklerin aşı takvimi hakkında bilgili olmalı
 • Gerektiğinde anneye destek verebilmeli
 • İlkyardım konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmalı

Tüm bu özelliklere sahip olan bebek bakıcılarına ulaşmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda bu özelliklerin tümüne sahip, deneyimli ve referans gösterebilen bir bebek bakıcısını sizin için görevlendirmemizi hemen sağlayabilirsiniz. ŞECE Danışmanlık olarak portföyümüzde sadece güvenilir ve profesyonel bir şekilde hizmet veren isimleri barındırıyoruz. Aileler tarafından yapılması gereken titiz değerlendirme süreci firmamız tarafından gerçekleştirildiği için sizlere yönlendirdiğimiz bebek bakıcısına gönül rahatlığı ile bebeğinizi emanet edebilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Öncelikle bakıcıya günün hangi saatlerinde ihtiyacınızın olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Çünkü bebek bakıcıları yarım gün de çalışabiliyor. Part time olarak günün sadece belirli saatlerinde de bakıcıdan destek alabilirsiniz. Aynı zamanda tam gün olarak da hizmet veren bakıcılar dilerseniz yatılı olarak da size destek verebiliyor. Bebek bakıcısı seçimi yapmadan önce kendi kriterlerinizi belirlemenizde ve bu kriterler üzerinden bakıcı ile görüşme yapmaya özen göstermelisiniz.

Örneğin günlük olarak bebe bakımı esnasında hangi hizmetleri kendisinden beklediğinizi öncelikle netleştirmelisiniz. Bebeğin mamasının hazırlanması, banyosunun yaptırılması, aşı için sağlık kuruluşuna götürülmesi gibi hizmetler zaten bebek bakımı hizmetine dahildir. Aynı zamanda oyun parkına götürülmesi ve evde çeşitli oyuncaklarla zaman geçirmesinin sağlanması gibi hizmetleri de bakıcılardan alabilirsiniz. Tüm bunları öncesinde belirlemeli ve bakıcı ile de görüşmelisiniz.

Firmamızı aradığınızda bu kriterlerinize aktarmanız durumunda kriterlerinize en uygun bakıcıyı sizin için hemen görevlendirmemiz mümkün olur. Bu sayede siz de onlarca farklı kişi ile görüşme yapmak zorunda kalmaz ve beraberinde zaman kaybetmezsiniz.

Bebek Bakımı ve Bebek Psikolojisi

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sürdürebilmeleri için elbette anneleri ile aralarında bir bağ kurulması gerekiyor. Ancak bu durum bebeğin bakımının sadece anne tarafından üstlenilmesi gibi bir zorunluluğa neden olmaz. Sadece emzirilmesi dahi anne ile bebek arasında bir bağ kurulmasını sağlar. Ayrıca emzirme dönemi bebeklerin sakinleşmesi ve kendini daha iyi hissetmesi için de önemlidir. Geri kalan tüm bakım işlemleri bakıcı tarafından gerçekleştirilebilir. Bunun bebek psikolojisi üzerinde olumsuz bir etkisinin olmadığı uzmanlar tarafından da sıklıkla dile getiriliyor. Anneler gönül rahatlığı ile bakıcıdan destek alabilir. Ayrıca bakıcının doğumdan önce göreve başlaması bebek için yapılacak hazırlıklar konusunda da annenin destek almasını sağlar. Annenin doğuma çok daha rahat gitmesi de bakıcı hizmetinin doğumdan önce alınmasının sağladığı faydalar arasında yer alıyor. Daha fazla bilgi için bizi hemen aramalısınız!

Bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız; Şece Danışmanlık kurumsal bakıcı firmasında taleplerinize uygun bakıcı adayları için sizi de bekleriz.

Bebek Bakıcısı Arıyorum Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız