0530 265 75 35
0530 265 75 35
Blog
Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısıyla İlgili Annelerin Gizli Endişesi

Genellikle annelerin yakın çevresinde olanlar bu endişenin sadece bebek bakıcısı arıyorum ve iyi bir bakıcı bulabilecek miyim gibi hususlardan ibaret olduğunu düşünür. Oysa annelerin içerisinde gizli bir endişe daha yatar. O da bakıcıların bebekleri ile kendilerinden daha fazla ilgilenecek olmasıdır.

Bebeklerin belki de ilk önemli anlarını bakıcıları ile birlikteyken yaşayacakları endişesine de kapılabilirler. Öncelikle annelerin tüm bu endişesinin son derece normal olduğunu belirtelim. Uzmanlar istisnasız tüm annelerin bebek bakıcısı arıyorum süresinin başlamasıyla birlikte, pek dile getirmeseler de bu kaygılara kapıldıklarını dile getiriyor. Peki, anneler kaygılanmakta haklı mı? Uzmanlara her ne kadar normal olsa da tüm bunlar gereksiz bir kaygı yumağından ibaret.

Bebekler İçin Anneleri Hep Özeldir, En Özeldir!

Bebekler her şeyden önce annelerinin kokusunu doğdukları andan itibaren ayırt edebiliyorlar. Bir değil, birden fazla bakıcı bebeklerin bakımını üstlenmiş olsa dahi, bir bebek için en özel olan annedir ve bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. Dolayısıyla bakıcıların bebeklerle daha fazla zaman geçirmesi, onların annelerine olan sevgisini ve bağımlılığını bir nebze bile olsa azaltmaz. Ayrıca bebeklerin annelerinin sadece kucağında olması dahi, onların minik kalplerinin huzurla dolması için yeterli oluyor.

Elbette günümüz koşullarında çalışma hayatında kadınların da olabilmesi için bebek bakıcılarına ihtiyaç doğuyor. Pek çok anne maalesef bu ve benzeri gizli endişeler nedeniyle kariyer hayatlarına veda ediyor. Oysa bebek bakıcısı arıyorum seçeneği, annelerin bebeklerine daha iyi bir gelecek hazırlamaları için çok daha akılcı bir seçenek oluyor. Çalışma hayatından uzaklaşmak sadece kadınların bebekleriyle daha fazla zaman geçirmelerini sağlar.

Ancak ekonomik açıdan ailenin gelir seviyesi de düşecektir. Dolayısıyla bebeklerin ileride kaliteli bir eğitim alması, daha iyi bir geleceğin ona sunulması da sıkıntıya düşecektir. Tüm bu yersiz endişelerden sıyrılarak mantıklı olanın tercih edilmesi, uzmanların annelere ortak tavsiyesi oluyor. Yapılması gereken sadece iş ve sosyal hayattan kalan zamanda annelerin bebekleriyle zaman geçirmesi olacak. Geri kalanı zaten iyi bir bebek bakıcısının tercih edilmesi halinde, bakıcı tarafından layığı ile yapılacaktır. Endişelerinizden kurtulun. Bebeğiniz için hiç kimse sizden daha özel olamaz!

 

Sizi Arayalım