0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bebek Bakıcısı Ücretleri

Bebek Bakıcısı Ücretleri

Bebek bakımında uzman olan kişiler tarafından sunulan bebek bakıcılığı hizmetleri artık ailelerin çok daha fazla ihtiyaç duyduğu bir alana dönüştü. Bebeklerin doğumu ile birlikte özel bir bakıma ihtiyacı olur. Anneler gerek lohusalık dönemini daha rahat atlatmak gerekse bebek bakıcılarının tecrübelerinden faydalanmak için bir bebek bakıcısından destek almayı tercih ediyor. Bebek bakıcısı bebeklerin beslenmesi, altının değiştirilmesi, aşılarının zamanında yapılması ve uyutulması gibi sorumlulukları üstlenen kişidir.

Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?


Bebeklerin bakımını üstlenen bakıcıların en temel görevi bebeklerin beslenmesidir. Gerek emzirme döneminde olan gerekse ek gıdaya geçen bebeklerin belirli periyotlarla beslenmesi gerekir. Bebeklerin kaç aylık olduğuna bağlı olarak beslenmesini sağlamak bakıcıların temel görevidir. Aynı zamanda altının değiştirilmesi de yine bakıcıların görevleri arasında yer alıyor.

Doğumdan sonra bebeklere düzenli olarak yaptırılması gereken aşılar yine bakıcıların sorumlulukları arasındadır. Ayrıca bebeklerin ateşlenmesi gibi sık yaşanan durumlarda bakıcıların anında müdahale etmesi gerekir. Bebeğin banyo yaptırılması ve ardından vücut bakımının yapılması bakıcıların görevleri arasında yer alır.

Bebek Bakıcıları Eğitimli midir?


Bebek bakımı ile ilgili akademik eğitim veren bir okul ya da bölüm bulunmuyor. Ancak bazı bebek bakıcıları hemşirelik bölümü mezunu olabiliyor. Bazı bakıcılar ise çocuk gelişimi bölümlerinde eğitim almış olabiliyor. Fakat bebek bakıcısı olarak hizmet vermek isteyen kişilerden mutlaka belirli bir eğitim almış olması istenmez. Deneyim ve özveri daha önemli kriterlerdir.

Bebek Bakıcısı Ücretleri Ne Kadar?


Bebek bakıcısından destek almak istiyorsanız çok farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle bebek bakıcılarının yatılı, gündüzlü ve part time olarak görev yaptıklarını belirtmek isteriz. Ücretlendirme ise part time dışında 12 saat – 24 saat şeklinde bir değerlendirme ile belirlenir. Gündüzlü olarak hizmet veren bakıcıların ücreti 12 saat üzerinden hesaplanır. Ancak bakıcının deneyimi ve hangi hizmetleri sunacağına bağlı olarak ücret değişebilir.

Aileler kimi zaman yemek yapılması ve evin temizlenmesi gibi ek isteklerde bulunabiliyor. Bu durumda bakıcı için ödenmesi gereken ücret daha yüksek oluyor. En uygun fiyat part time olarak hizmet veren bebek bakıcılarında geçerlidir. Yatılı olarak hizmet verenler için daha yüksek ödeme yapılması gerekir.

Ücretler;

Gündüzlü Bebek Bakıcısı Ücreti: 2000 - 2500

Yatılı Bebek Bakıcısı Ücreti: 3000 - 3500