0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bebek Grip Olunca Ne Yapılmalı?

Bebek Grip Olunca Ne Yapılmalı?

BEBEK GRİP OLUNCA NE YAPILMALI?

  • Bolca dinlenmesi gerekir;


Grip virüse ile vücudumuzun savaşması için enerjiye ihtiyaç duyar. Bu yüzden yeterli derece de vücudu dinlendirmek ve bol bol enerji toplamak hastalıkları daha kolay atlatabilmesini sağlayacaktır. Bebeğinizin parkta koşturmasına bir süre izin verin. Bebeğinizle vücudunu yormayan oyunla oynayın, beraber kitap da okuyabilirsiniz. Bebeğinizi yatakta uzun süreli tutamayacağınız için ona bir dinlenme çadırı kurabilir veya ilgisini çekebilecek, dinlenmesine yarayacak bir çadır alabilirsiniz. Bu dinlenme çadırının içerisine kitap ve boyama kalemleri, puzzle vücudunu fazla yormadan geçirebileceği eğlenceli zamanlar yaratabilirsiniz.

  • Nemli hava iyi gelecektir;


Mukustan dolayı tıkanan burunun açılmasını sağlayacaktır. Eğer eviniz de havayı nemlendirecek bir cihaz yok ise, sıcak bir banyo sayesinde hem miniğinizi hem de mukusu rahatlatabilirsiniz. Eğer bebeğiniz üşütebilir korkusu var ise böyle bir durumda yapabileceğiniz şeylerden biri banyo kapınızın altına havlu sıkıştırabilir ve sıcak suyu sonuna kadar açabilirsiniz. Bu şekilde banyoda 15 dakika kadar kalmalısınız. Eğer bu da size zor geliyorsa, mutfakta yemek yediğiniz de kapağı açık bir şekilde tencereleriniz de su kaynatın ve soluduğunuz havanın nemli olmasını sağlayın.

  • Hınkırmak burun tıkanıklığına birebirdir;


Eğer bebeğiniz burun hınkırırken zorluk çekiyorsa, serum fizyolojik kullanmanız da fayda var. Eğer bebeğiniz hala emiyorsa, burun tıkanıklığı bebeğinizi yoracaktır. Bebeğiniz de ki burun tıkanıklığını açmak için emzirmeden 15 dakika önce bebeğinizin burnuna serum fizyolojiği sıkmanız işe yarayacaktır. Her iki deliğe 2-3 damla sıkmanız yeterlidir. 30 saniye kadar bebeğinizin kafasını sabit tutun ve yumuşayan sümüğü bir pompa yardımı ile çekin. Eğer siz hastaysanız ve bebeğinize geçmeden hastalığınız atlatmak istiyorsanız eczaneden Streimar alabilir veya evde kendinize tuzlu su yapabilirsiniz.