0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk sahibi olan ailelerin de çok iyi bildiği gibi çocuk bakımı özen ve sabır gerektirir. Çalışan anneler bu süreçte bir çocuk bakıcısına ihtiyaç duyar. Ancak çocuk bakıcısı ararken mutlaka güvenilir, deneyimli ve bilgili bir bakıcıya ulaşmak gerekiyor. Özellikle eğitimli anneler bakıcıda mutlaka gereken tüm özelliklerin olmasını talep ediyor. Çocukların gelişme dönemlerinde onlarla ilgilenen bakıcıların davranışları çok büyük önem taşıyor.

Bakıcıların çocukların eğitim sürecine yönelik tutumları da elbette çocukların gelişiminde ve eğitiminde hayati önem taşıyabiliyor. Hepsinden önemlisi çocuklara karşı sabırlı olunması gereklidir. Çoğu zaman anne babaların dahi sabrı taşabiliyor. Ancak bir bakıcı asla yanlış bir tutum içerisinde olmamalı ve her durumda sabırlı tavrını korumalıdır.

Çocuk Bakıcısında Hangi Özellikler Bulunmalı?

Çocuk bakıcılarında mutlaka bulunması gereken bazı özellikler var. Bu özelliklere sahibi olan bir bakıcıdan en doğru çocuk bakımı hizmetini almak mümkün olabilir. Çocuk bakıcısında olması gereken özellikler şunlardır:

 • Çocukların beslenmesi hakkında bilgili
 • Çocuklar ile iletişim yetisi kuvvetli
 • Şiddete eğilimi olmayan ve sabırlı
 • Uyku, ders ve oyun saatlerinde gerekli kuralları uygulayabilen
 • Hijyen ve temizlik kurallarına dikkat eden
 • Çocuk gelişimi hakkında gerekli eğitimi almış olan
 • Çocukların keyif alabileceği aktivite ve oyunları bilen
 • Çocuklarla doğru iletişim kurmanın önemini bilen
 • Güler yüzlü ve şefkatli
 • Beklenmedik durumlarda soğuk kanlı davranabilen
 • İlk yardım konusunda bilgili ve eğitimli

Tüm bu kriterlerin bir bakıcıda bulunması için o bakıcının ek gelir elde etmekten ziyade çocuk bakıcılığını bir meslek olarak yapması gerekiyor. ŞECE Danışmanlık olarak sektörde edindiğimiz tecrübeler ışığında çocuk bakıcısı portföyümüzü sadece bu işi meslek olarak yapan isimlerden oluşturduk. Bu sayede firmamıza danışanlar eğitimli ve yukarıda sıraladığımız tüm özelliklere sahip olan çocuk bakıcılarına kısa sürede kavuşabiliyor.

Çocuk Bakıcısı Ararken Bu Hataları Yapmayın!

Elbette çocuk bakıcısı arayan aileler için en önemli konuların başında güven geliyor. Çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir bakıcı bulmak istediklerinde öncelikle çevrelerine danıştıkları biliniyor. Fakat çevreye danışma yöntemi her zaman güvenilir ve aynı zamanda bilgi sahibi bir bakıcıya ulaşma noktasında başarılı sonuçlar doğuramıyor. Bununla birlikte çocuk bakıcısı iş teklifi ilanları da ailelerin tercih ettiği bir diğer yöntem haline geldi.

İnternet üzerinden yayınlanan ilanları gözden geçirerek ya da çocuğuma bakıcı arıyorum şeklinde ilanlar yayınlayarak güvenilir bir çocuk bakıcısına ulaşmanız son derece düşük bir ihtimaldir. Elbette internet üzerinden bulabileceğiniz bakıcıların tamamının güvenilir olmadığını iddia etmiyoruz ancak ne oranda güvenilir olduklarını da hiçbir zaman bilemezsiniz. Aileler internet ilanları yoluyla bir bakıcı bulduklarında, bakıcı alırken sorulması gereken sorular devreye giriyor ve bu sorulara tatmin edici yanıtlar alındığında bakıcı hemen işe başlıyor.

Ailelerin bakıcı çocuğa nasıl davranmalı gibi sorular sormaları halinde aldıkları yanıtlar elbette tatmin edici oluyor. Ancak pratikte o bakıcının olması gerektiği gibi davranıp davranmadığını bilmeyen aileler gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet etme konusunda da sıkıntı yaşıyor. Bunun yerine beklentilere uygun bir hizmet sunabilecek, güvenilir bir bakıcı bulmak için çok daha güvenilir yöntemler tercih edilebilir. ŞECE Danışmanlık firması üzerinden bakıcı bulmanız durumunda güven konusunda bir endişe yaşamazsınız.

Çocuk Bakıcısı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çocuk bakıcısı arıyorum dediğinizde pek çok kişi ile bir görüşme yamanız gerekebilir. Bu süreçte elbette bakıcılara bazı sorular yöneltmeniz gerekiyor. Bu sorulara verilen yanıtlar çocuk bakıcıları hakkında bir fikir edinmenizi de sağlayacaktır. Ancak titiz bir değerlendirme süreci uygulamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çocuk bakıcısı seçerken mutlaka sorulması gereken soruların başında deneyimli olup olmadığı geliyor.

Aynı zamanda beklenmedik durumlarla daha önce karşılaşıp karşılaşmadığı ve ne gibi çözümler geliştirdiğini de sormalısınız. Bununla birlikte çocuk bakıcısına sorulması gereken sorular arasında boş zamanlarını nasıl değerlendirdiği de var. Çocuk bakımı hakkında kendini geliştirmeye çalışan bir bakıcıyı seçmenizde fayda var. Aynı zamanda çocukların psikolojik olarak nelere ihtiyaç duyduğunu da sorabilirsiniz. Sadece fiziksel bakımı değil, çocukların psikolojik ihtiyaçlarının da bakıcı tarafından karşılanması gerekiyor. Bu konuda da bakıcının bilgili olması lazım.

ŞECE Danışmanlık olarak bir çocuk bakıcısına mülakatta sormanız gereken tüm soruları ve çok daha fazlasını kendi kadromuza dahil ettiğimiz bakıcılara soruyoruz. Titiz ve uzun bir değerlendirme süreci sonrasında bakıcı portföyümüzü oluşturuyoruz. Bu nedenle sizin için görevlendirdiğimiz bakıcının gerekli tüm kriterlere uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile çocuklarınızı bu bakıcılara emanet edebilirsiniz.

Çocuk Bakıcıları Yatılı Olarak da Hizmet Verebiliyor

Aileler genellikle ilk etapta part time olarak hizmet alabilecekleri bir çocuk bakıcısı bulmayı tercih ediyor. Elbette çocuk bakıcısı maaşları part time, gündüzlü ya da yatılı olarak hizmet aldığınızda değişkenlik gösterebiliyor. Ancak yatılı çocuk bakıcısı tercih etmeniz durumunda sanıldığı gibi çok yüksek rakamlardan oluşan bir ödeme yapmanız gerekmez. Aradaki farkın çok yüksek olmadığını belirtebiliriz. Bu nedenle yatılı olarak hizmet alabileceğiniz bir çocuk bakıcısı tercihinde de bulunabilirsiniz.

Çalışan anne ve babalar işten geldiklerinde çocukların beslenmesi, temizliği, ilgi ve oyun ihtiyacı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabiliyor. Ancak yatılı çocuk bakıcı tercihinde bulunan aileler için bu sorunların tamamı ortadan kalkabiliyor. Hatta anne babalar eve geldiklerinde dinlemeleri için de zamanları olabiliyor. Dinlenme sonrasında çocukları ile yine ilgilenebiliyorlar. Özellikle yoğun bir iş hayatına sahip olan anne ve babalar yatılı olarak hizmet verebilecek bir çocuk bakıcısına yönelmeyi tercih ediyor.

Bu arada yatılı çocuk bakıcısı arayan aileler de firmamız ile iletişime geçerek bu taleplerini iletebilir. Beklentilerinize uygun bir hizmet alabileceğiniz ve güvenilir olması nedeniyle gönül rahatlığı ile çocuklarınızı emanet edebileceğiniz yatılı çocuk bakıcılarını sizin için kısa sürede görevlendiriyoruz. Firmamız aracılığıyla ulaşabileceğiniz çocuk bakıcısı fiyatları gayet makul rakamlardan oluşuyor. Gündüzlü ya da yatılı olmakla birlikte sadece belirli saatlerinde, part time olarak hizmet alabileceğiniz çocuk bakıcılarına ulaşmak için de en doğru adrestesiniz!

Çocuk Bakıcısı ve Çocuk Psikolojisi

Çocuk bakıcıları aslında çocuklar ile aileler arasında da bir köprü görevini sürdürür. Çocukların tamamen serbest bir şekilde yetişmelerini hiçbir aile istemez. Belirli bir disiplin altında olmaları ancak bu disiplinin de abartılmaması gerekiyor. Bakıcılar çocuklar için uygulanan bu disiplini korumalı ve ailelerin getirdiği kuralların harfiyen uygulanmasını sağlamalıdır. İşte bu noktada devreye çocukların psikolojisi giriyor.

Çocuklar kurallardan hoşlanmaz. Bakıcıları bu kuralları uygulamak istediğinde çocuk ile bakıcı arasında bazı sorunlar çıkabilir. Çocuk bakıcıları bu kuralların gerekliliğini, önemini ve faydasını çocuklara, onların anlayabileceği bir dille açıklamalıdır. Aynı zamanda çocukların psikolojisi üzerinde olumsuz bir etki yapacak tutumlardan da itina ile kaçınması gerekiyor.

Sağlık Sorunu Olan Çocukların Bakımı

Otizm, down sendromu ve daha pek çok rahatsızlık çocukluk döneminde ortaya çıkabiliyor. Aileler sağlık sorunu yaşayan çocukları için bakıcısı daha titiz bir şekilde seçmelidir. Çocukların sağlık sorunu ve tedavi süreçleri hakkında bilgi sahibi olan bir bakıcıya emanet edilmesi gerekir. Hatta daha önce sağlık sorunu olan bir çocuğun bakımını üstlenmiş, deneyimli bir bakıcıya ulaşılması çok daha doğru olacaktır. Firmamız bu noktada da devreye giriyor. Sağlık sorunu olan çocukların bakımını üstlenebilecek çocuk bakıcısı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizde çocuk bakıcısı arıyorum, Bulmalıyım diyorsanız ŞECE Danışmanlık geniş aday portföyüyle yanınızda!

Çocuk Bakıcısı Arıyorum Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız