0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuk Bakıcısı (3 Yaş Üzeri)

Çocuk Bakıcısı (3 Yaş Üzeri)

Günümüz şartlarında çocuk sahibi olmak zorlaştı. Annelerin çoğu artık yoğun çalışan anne. Aile büyükleri de çoğu zaman yardımcı olamamakta ya da ailenin yaşadığı şehirden uzaktadırlar. Bu durumda anneler bakıcıya ihtiyaç duymaktadır.

 

Çocuklarımız, en değerlimizdir. Çocukların sağlıklı büyüyebilmesi için elimizden geleni yaparız. Günümüzde eğitim düzeyinin de yükselmesiyle birlikte çalışan annelerin sayısı artmıştır. Böylelikle çocuk bakıcısı nitelik kazanmış, ülkemizde çalışan bakıcı sayısı yükselerek bir sektör haline gelmiştir.

 

Çalışan aileler çocuklarının bakımı için belirli saatler arasında bakıcıya devretmektedir. Aileler çocuk bakıcısı seçerken oldukça dikkatli olmalıdır. Çocuğunuzun sadece güvenli olması, yemek yemesi ve bakıcı ile iyi geçinmesi yeterli değildir. Önemli olan çocuğunuzun kilo alması değil sağlıklı bir şekilde kilo alıp gelişmesidir. Diğer bir önemli konuda çocuğunuzun duygusal gelişimidir. Çocuğunuzun bakımından sorumlu olacak bakıcı çocuğunuz ile düzgün bir iletişim kurabilmeli her şeyden önce ona güven vermeli, siz yokken ona sizin gibi bakabilmelidir. Aileler mutlaka çocuğuna bakıcı seçerken karşılıklı görüşmeli birbirlerini tanımalı ve çocuğum bu bakıcıyı sever diyebilmelidir.

 

Bakıcı seçerken çocukların bakımı ve eğitimi ile iştigal eden eğitimli çocuk bakıcısı seçmek gerekir. Çocukların ilgi, ihtiyaç ve gelişim düzeyleri yaşlara ve bireysel farklılıklara göre değişiklik gösterdiği için bakıcı çalıştığı aile ile iyi iletişimde olup çocukla ilgili gözlemlerini en iyi şekilde paylaşmalıdır.

 

Çocuğun yeteneklerinin keşfedilmesinde aileye yardımcı olmalıdır. Gün içerinde çocukla birebir bakıcı ilgilendiği için çocukla ilgili gözlemlerini en iyi şekilde aile ile paylaşması çocuğun gelişimi için önemidir.

 

Bakıcı gün içerisinde çocukla konuşmalı, onunla birebir ilgilenmelidir. Çocuğun sorularına vermesi gereken cevapları ona bir birey gibi anlatmalı onu önemsemelidir. Çocuk, bakıcısının birebir ilgilendiği, oyun oynadığı bakıcısıyla daha mutludur. Aile çalıştığı bakıcıyı çocukla beraberken gözlemlediğinde bunun farkında olacaktır.

 

Çoğu çalışan ailelerin çocukları spora gidememektedir. Halbuki iyi bir bakıcı alındığında küçük yaş grubundaki çocuk jimnastik yapmalı en azından sporun alt yapısı olan jimnastikten başlayabilmelidir.

 

Profesyonel çocuk bakıcısı çocukla iyi oyun oynamalı, çocuğun yaşına göre oyuncaklarıyla vakit geçirmeli, ona kitap okumalıdır. Bakıcının ailenin izin verdiği TV kanalları belli bir sınır içerisinde çocuğa seyrettirmelidir. Aksi takdirde çocuk oyun oynamaktan çok TV, bilgisayar veya cep telefonuyla vakit geçirdiğinde çocuk bu elektronik aletlere karşı bağımlı olacaktır. Çocuklar da bilgisayar veya oyunlar sebebiyle bağımlılık yapan olumsuz durumlarda aileye gerekli rehberliği bakıcı vermelidir.

 

Çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız; Şece Danışmanlık kurumsal bakıcı firmasında taleplerinize uygun çocuk bakımından referanslı adaylar için sizi de bekleriz.

Sizi Arayalım