0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler İçin Pratik Çözümler

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler İçin Pratik Çözümler

Öncelikle aileler bakıcıdan ne beklediklerini çok iyi belirlemelidir. Sadece çocuklarına yalnız kalmasını engellemek amacıyla mı bir bakış ihtiyaç duyuyorsunuz, yoksa çocuğunuzun siz yokken eğitimini devam ettiren ve onun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir bakıcıya mı ihtiyacınız var? Öncelikle bu sorunun yanıtını net olarak verebiliyor olmalısınız.

Ekonomik Bir Bakıcı Bulmak Zor mu?

Aileler genellikle bebek sahibi olduklarında bebeğin günün büyük bölümünü uykuda geçiriyor olması nedeniyle basit bir destek alarak bebeklerine kendilerinin bakabileceğini düşünür. Ancak çoğu zaman anneler bu sürecin sanılandan çok daha meşakkatli ve stresli bir süreç olduğunu bebeğin doğumundan yaklaşık 1 ay sonrasında anlar. Bu durumda bir bebek bakıcısına ihtiyaç duydukları kararını verirler. Ancak beklentileri karşılayacak bir hizmet sunabilen bebek bakıcısını bulmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Danışmanlık Firmaları Bakıcı İçin Yüksek Ücret İstiyor mu?

Ailelerin tercih ettiği ilk yöntem çevrelerine sormak oluyor. Daha önce bebek bakmış ve güvenilir bir tanıdıklarının olup olmadığını sorarlar. Ancak bu yöntemle gerçekten deneyimli ve bu alanda gerçekten güvenilebilecek birini bulmak çok zordur. Bilinçli aileler bebek bakıcısına ya da çocuk bakıcısına ihtiyaçları olduğunda profesyonel danışmanlık firmalarına yöneliyor. Çünkü gerçekten deneyimli ve bu işte iyi olan bakıcıların firmaların kadrosuna girmeyi tercih ettiklerini biliyorlar. Ailelerin en büyük yanılgılarından biri profesyonel bir danışmanlık firması aracılığıyla bakıcı bulduklarında çok daha yüksek ücret ödeyeceklerini düşünmeleridir. Oysa bu bilgiyi gerçeği yansıtmıyor.

Profesyonel bir firmadan yardım aldığınızda çok daha ekonomik rakamlarla dahi karşılaşabilirsiniz. Firmalar aileleri bakıcı desteği noktasında çok daha ekonomik çözümler sunabiliyor. Üstelik sadece güvenilir isimleri bünyelerinde barındırdıkları için ailelerin bebeklerini ve çocuklarına rahatlıkla emanet edebilecekleri birine ulaşmaları son derece kolay oluyor.

İyi Bir Bakıcıda Hangi Özellikler Olmalı?

  • Sabırlı, şefkatli ve güler yüzlü olmalıdır
  • Aile içi kurallara uymalıdır
  • Hijyen kurallarına dikkat etmelidir
  • Beklenmedik durumlarda bebeği sağlık kuruluşuna götürmek gibi tutumları sergileyebilmelidir
  • Bebeklerin ya da çocukların gelişimi ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır