0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çalışan anneler çocuklarının bakımı ile ilgili destek almak zorunda kalabiliyor. Bu durumda devreye çocuk bakıcısı hizmetleri giriyor. Çocukların beslenmesinden uyku düzenine, ödevlerinin yapılmasından kişisel temizliklerine kadar her konuda destek olabilecek çocuk bakıcıları güvenilir ve deneyimli kişiler arasından seçiliyor.

Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?


Çocuk bakıcıları sadece çocukların evde yalnız kalmaması için görevlendirilen kişiler değildir. İyi bir eğitim alabilmeleri için çocuklara her konuda destek veren ve aldıkları eğitimi pekiştiren kişilerdir. Belirli bir düzen içerisinde uyumalarını, beslenmelerini sağlayan ve gün içerisinde onlara hitap eden aktiviteler ile keyifli bir şekilde zaman geçirmelerine olanak tanıyan çocuk bakıcıları bu görevlerini harfiyen yerine getirmelidir.

Aynı zamanda çocukların eğer okula gidiyorlarsa ödevlerini yapmalarını sağlamalı ve okula hazırlanmalarına da yardımcı olmalıdır. Tuvalet eğitimi gibi aileler tarafından verilmesi gereken eğitim çocuk bakıcıların görevleri arasında yer alır. Banyo yaptırılması gibi kişisel temizlik ve bakımlarında da çocuklara destek vermelidir.

Çocuk Bakıcıları Eğitimli Kişiler mi?


Çocuk bakıcıları akademik eğitim de alabiliyor. Üniversitelerin çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olanlar bakıcılık alanında kendilerini geliştirerek meslek olarak bu dalı seçebiliyor. Ancak mutlaka eğitim almış olmaları gerekmiyor. Deneyimi ve çocuk bakımındaki uzmanlığı ile de ön plana çıkan çocuk bakıcıları mevcut. Dolayısıyla eğitim almış olmaları gerekmiyor. Çeşitli danışmanlık firmaları çocuk bakıcısı kadrolarını oluştururken bir diploma ya da sertifika aramaz.

Çocuk Bakıcısı Ücretleri Ne Kadar?


Çocuk bakıcısı hizmeti almak istiyorsanız çeşitli kriterlere bağlı olarak karşılaşacağınız ücretler değişebilir. Öncelikle gündüzlü, yatılı ya da part time olarak çocuk bakımı hizmeti fiyat bakımından çok farklıdır. Ücretler genellikle 12 saat - 24 saat olarak ücretlendirilir. 24 saatlik çocuk bakımı hizmetinde bakıcıların görev ve sorumlulukları çok daha fazladır. BU nedenle ücret de daha yüksektir.

Yatılı olarak hizmet veren çocuk bakıcılarından kimi zaman ev temizliği ya da yemek konusunda da destek talep edilebiliyor. Bu durumda çocuk bakıcısı ücreti çok daha yüksek rakamlara tekabül ediyor. Alınan hizmet ve çocuk bakıcısından beklentiler, çocuk bakıcısı ücretinin ne kadar olduğu konusunda belirleyici oluyor.

Ücretler;

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Ücreti: 2000 - 2500

Yatılı Çocuk Bakıcısı Ücreti: 3000 - 3500