0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuklarla Evde Yapılacak Etkinlikler

Çocuklarla Evde Yapılacak Etkinlikler

Corona virüs nedeniyle evde çok uzun süre zaman geçirmek zorunda kalan çocuklar sürekli olarak aynı aktivitelerle karşılaşmaktan artık sıkılıyor. Bu nedenle ebeveynler çocukları için yeni aktiviteler düzenlemek durumunda kalıyor. Özellikle 7 ila 8 yaş arasında olan çocuklar için evde neler yapılabileceği, hangi aktivitelerin eğlenceli olabileceği konusunu sizin için araştırdık. Hemen göz atarak kolaylıkla siz de uygulayabilirsiniz.

Kukla Tiyatrosu

Bu eğlenceli oyun kuşkusuz tüm çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. Üstelik böyle bir oyun kurgulamak için ihtiyacınız olan sadece birkaç çorap ve birkaç düğme! Çoraba düğme dikerek kukla görünümü kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ardından çocuklarınız ile son derece eğlenceli olabilecek bir kukla oyunu organize edebilirsiniz.

Oyun Hamuru

Oyun hamurları da çocuklar için eğlenceli olma özelliğini her daim korumayı başarıyor. Oyun hamurları ile çocuklarınızın çeşitli şekiller yapmasını talep edebilirsiniz. Hayal dünyalarını ve yaratıcılık yetilerini zenginleştiren oyun hamurları son derece eğlenceli bir aktiviteye dönüşebiliyor. Çocuğunuzun oyun hamurlarıyla bir bahçe tasarımı yapmasını isteyebilirsiniz. Sevimli hayvan figürleri hazırlamasını da talep edebilirsiniz.

Renkli Kağıtlar

Çocuklar canlı renklere sahip olan objelere adeta bayılıyor. Renkli kağıt parçaları ve çocuklar için güvenli olan bir yapıştırıcı malzeme kullanmalı harika aktiviteler hazırlamanızı sağlar. Kağıtları keserek çeşitli şekiller vermesini sağlayabileceğiniz çocuklarınızın bu şekilleri bir zemine yapıştırmasını isteyebilirsiniz. Hem el becerilerini geliştiren hem de onların hiç sıkılmadan saatlerce zaman geçirmesini sağlayan renkli kağıt aktiviteleri her daim vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Karton Ev

Çocuğunuzun içine girebileceği büyüklükte kartondan bir ev hazırlayabilirsiniz. Anne ve babaların çok iyi bildiği gibi çocuklar çadır ya da küçük ev gibi nesnelere bayılıyor. Tüm ailenin birlikte hazırlayabileceği kartondan bir ev için çok fazla malzeme kullanmanıza gerek yok. Üstelik bu evin duvarlarını çocuklarınızın dilediği gibi süslemesini ya da resim çizmesini de sağlayabilirsiniz. Sadece karton parçalarını bant ile birbirine tutturmanız harika bir ev hazırlamanız için yeterli olacak. Elbette çocuğunuzun da bu çalışmaya yardım etmesini sağlamanız gerekiyor. Çocuğunuzun kumaş parçaları ile evini süslemesi ya da boyalarla renklendirmesi de ona çok keyif verecektir.