0530 265 75 35
0530 265 75 35
Eğlenceli ve Eğitici Çocuk Kitapları Listesi

Eğlenceli ve Eğitici Çocuk Kitapları Listesi

Çocukların okuduklarını anlamasına ve zeka gelişimine çok büyük katkılarda bulunan kitaplar aynı zamanda sosyal açıdan da gelişimlerini destekleyebiliyor. Çocuklarınız için hem eğlenceli hem de eğitici olan kitapların hangileri olduğunu biliyor musunuz? Sizler için bazı önerilerimiz olacak.

  • Küçük Kara Balık

Son derece sade ve bir o kadar daha akıcı bir dille kaleme alınmış olan bu eser çocukların keyifli okuduğu kitapların başında geliyor. Kitabın başkahramanı tahmin edebileceğiniz gibi Küçük Kara Balık ve özgürlük yolunda yaşadığı maceralar çocuklarla paylaşılıyor. Çocuklara hayallerini gerçekleştirmeleri için mücadele etmeleri gerektiği mesajını veren bu kitabı tercih edebilirsiniz.

  • Küçük Prens

Çocuklar için kaleme alınan kitaplar arasında yer alan Küçük Prens artık kült olmuş bir eser. Kitap yetişkinlerin yaşamını çocukların gözünden inceliyor ve eğlenceli paylaşımlarda bulunuyor. Kitap içerisinde çeşitli çözümler de bulunduğundan çocukların keyifle okuyabilecekleri eserlerden biri olduğunu belirtebiliriz. Aynı zamanda son derece önemli mesajlar veriyor olması da küçük prens adlı kitabı çok daha önemli kılıyor.

  • Çocuk Kalbi

Bu eser de yine çocuk kitapları arasında klasiklerden biri haline geldi. Yeni bir sınıfta okula başlayan bir çocuğun günlükleri üzerinden yola çıkarak yaşamını anlatan eser hayatı yavaş yavaş öğrenmeye başlayan bir çocuğun hikayesi… Çocukların kendileri için çeşitli mesajlar da çıkarabileceği bu eseri mutlaka okumasını sağlamalısınız.

  • Komik Hayvan İsimleri Bakanlığı

Çocuklara kitap okumayı sevdirmek için tercih edebileceğiniz harika bir eser olduğunu belirtelim. Son derece eğlenceli bir dille kaleme alınmış olması tüm çocukların bu eserden büyük keyif almasını beraberinde getiriyor. Kitapta çok sayıda hayvan bulunuyor ve bu hayvanların tamamı son derece komik olan isimlerinin değişmesini istiyor. Olayların nasıl geliştiği ise sürpriz olsun!

  • Bremen Mızıkacıları

Mutlaka okunması gereken bir diğer kitap da Bremen Mızıkacıları oluyor! Çocuklara sorun çözme yeteneğini açılıyor olması bu kitabın önemli olmasını da beraberinde getiriyor. Elbette eğlenceli ve keyifli bir dille kaleme alınmış olması da dikkatlerden kaçmıyor. Bu önemli eseri çocuğunuzun okumasını sağlamalısınız.