0530 265 75 35
0530 265 75 35
Nepalli Bakıcı

Nepalli Bakıcı

Son yıllarda bakıcılık hizmeti almak isteyen aileler tercihini Nepalli bakıcı yönünde kullanıyor. Uzak Doğu ülkeleri arasında yer alan Nepal, sadece 28 milyon nüfusu olan ve ekonomik anlamda da zor durumda olan ülkelerden biridir. Ülkemizde ailelerin çocuk bakıcısı ya da bebek bakıcısı olarak Nepalli bakıcı istemelerinin nedenlerinin başında bu ülkenin insanlarının oldukça güvenilir olmasından kaynaklanıyor.

Nepalli çocuk bakıcıları aynı zamanda samimi ve saygılı insanlar oluyor. Aileler özellikle yabancı uyruklu bir bakıcı modeline sıcak bakamıyor olsalar da Nepalli bakıcı için durum farklı! Kısa bir alışma süresinin ardından gönül rahatlığı ile bebeklerini ve çocuklarını bu bakıcılara emanet edebiliyorlar. Elbette bu durum ailelerin bir hayli rahatlamasını da beraberinde getiriyor.

Nepalli Bakıcılar Yatılı Olarak Çalışabiliyor!

Nepalli bebek ve çocuk bakıcılarının bir diğer özelliği de yatılı olarak çalışma modelini kabul ediyor olmalarıdır. Çok sayıda aile yatılı bir bakıcı bulmakta zorlanıyor. Yabancı uyruklu olsa da bakıcılar yatılı olarak çalışma modeline sıcak bakmayabiliyor. Ancak Nepalli bakıcılar için bu çalışma modeli genellikle bir problem olmuyor. Part time ya da gündüzlü olarak çalışabildikleri gibi aynı zamanda yatılı olarak da çalışabiliyorlar. Pek çok Nepalli bakıcı zaten kalacak yer sorunu yaşadığı için yatılı olarak çalışma konusunda sıkıntı yaşamıyor.

Çocuklara İngilizce öğretebiliyor olmaları da ailelerin Nepalli bakıcı istemelerindeki nedenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu bakıcılar İngilizce biliyor ve çocuklara da öğretebiliyor. Dolayısıyla ailelerin çocuklarının aynı zamanda yavaş yavaş yabancı dil öğrenmesini sağlamaları da mümkün hale geliyor. Bu arada Nepalli bakıcıların son derece şefkatli insanlar olduğunu da belirtmek lazım.

Çocukları seven kişiler olmaları ve bebeklere ya da çocuklara şefkatle yaklaşmaları da ailelerin gözünden kaçmıyor. Bununla birlikte planlı ve programlı bir çalışma sistemini uygulayabiliyor olmalarını da unutmamak lazım! Ailelerin belirttiği kuralların dışına çıkmıyorlar ve bu sayede ailelerin de kuralların uygulanması konusunda sürekli olarak bakıcıları denetlemesine gerek kalmıyor. Tüm bunları bir arada değerlendirdiğinizde Nepalli bakıcıların son dönemde neden bu kadar çok tercih edildiğini anlamak da kolaylaşıyor.

Nepalli Bakıcı Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız