0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bebek Hemşiresi

Bebek Hemşiresi

İlk defa anne olanlar bebeklerinin bakımı ve gelişim süreçlerinin takibi noktasında bir hayli zorlanıyor. Yeni doğan bebeklerin bakımlarının bilgi ve tecrübe gerektirdiği bilinir. Ancak deneyimsiz olan anneler için bu süreç bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Fakat anneler çaresiz değil, bebek hemşiresi hizmetleri ile bebekleri bakımı ve tedavisi profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hemşireler aynı zamanda anne ve babalara bebek bakımı hakkında eğitim de veriyor olmasıyla ön plana çıkıyor.

Bebeklerinin tüm bakımının nasıl yapılması gerektiği konusunda uzman bir bebek hemşiresi tarafından bilgilendirilen aileler bu konuda zamanla kendilerine çok daha fazla güvenmeye başlıyor. Ayrıca hata yapma olasılıkları da minimuma düşüyor çünkü gelişigüzel bilgilerle değil, bebeklerine profesyonel bir isim tarafından aktarılan bilgilerle yaklaşıyorlar.

Bebek Hemşiresi Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bebeklerin doğumdan itibaren gelişimleri devam eder. Çeşitli dönemlerde aşılarının yapılması, rutin doktor kontrolleri gibi süreçlerde bebek hemşiresi çok daha etkin bir rol üstleniyor. Gelişim süreçlerinden aşı takviminin takibine kadar her konuda hemşirelerden yardım alınabiliyor. Hemşirelik bölümünden mezun olan bu kişiler bebeklere her türlü beklenmeyen durumda müdahale etme konusunda da gerekli eğitimleri almış olduklarından aileler güvenle bebeklerini bu kişilere emanet edebiliyor.

Bebek hemşirelerinin görevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yenidoğan bebeğin ilk bakımını yapmak ve vücut ısısının korunmasını sağlamak
  • Doktor kontrolünde istenen tedavileri bebeğe uygulamak
  • Anne ile bebek arasında bir bağ oluşmasına yardımcı olmak
  • Anneye doğru emzirme tekniklerini göstermek
  • Bebekte oluşabilecek olası enfeksiyonları önlemek için gerekli tedbirleri almak
  • Bebeklerin gelişim sürecini takip ederek olası bir durumda sağlık kuruluşuna ulaşmasını sağlamak
  • Ailelere bebek bakımı ve bebeklerde ortaya çıkabilen hastalıklar hakkında eğitim vermek

Sadece ailelerin tedirginliklerini ortadan kaldırmak için değil, bebeklerin en doğru şekilde bakımlarının yapılmasını sağlamak adına da bebek hemşirelerinin verdiği bu hizmetin büyük önem taşıdığını belirtmeliyiz. Doğumdan hemen önce göreve başlayabilen bebek hemşireleri annelere sakinleştirici bilgiler de vererek doğuma daha rahat girmelerini sağlayabiliyor. Bebek odasının hazırlanması ve bebeklerin ihtiyaçları hakkında da ailelere gerekli bilgileri iletiyor. Bebek hemşirelerinin sunduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer siz de bebek hemşiresi arıyorum diyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Bebek hemşireliği profesyonellik ve özveri gerektiren bir meslektir. ŞECE Danışmanlık olarak kadromuzda sadece hemşirelik bölümünden mezun, güler yüzlü, anlayışlı, sabırlı ve hijyen koşullarını çok iyi bilen hemşirelere yer veriyoruz.

Bebek Hemşiresi Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız