0530 265 75 35
0530 265 75 35
Fizyoterapist

Fizyoterapist

Hayatınızın çeşitli dönemlerinde bir fizyoterapistten destek almanız gerekebilir. Bu durumda bizimle iletişime geçerek deneyimli ve beklentilerinize uygun bir hizmet alabileceğiniz fizyoterapisti sizin için hemen görevlendirmemizi sağlamış olacaksınız. Bu görevliler hastalanan aile yakınlarınızın günlük aktivitelerinin gerçekleştirmeye devam edebilmesi için de destek alabileceğiniz kişilerdir. Aynı zamanda çeşitli hastalıkların ardından vücudun esnekliğini ve hareket kabiliyetini yeniden kazanması için de fizyoterapi desteğine ihtiyaç duyulabilir.

Spor etkinlikleri esnasında yaşanan sakatlıklar ya da çeşitli fonksiyon bozuklukları da fizyoterapi seanslarına olan ihtiyacı doğurabiliyor. Hatta kimi zaman çeşitli kazalardan sonra vücudun eski sağlığına kavuşması için de bu destekten faydalanmak gerekebiliyor. Fizyoterapistler hastanın vücudunun durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı teknikleri kullanabilir. Masaj, ses dalgası, egzersiz ya da elektrik akımı gibi teknikleri kullanabilen ve başarılı bir şekilde gerekli desteği sunabilecek fizyoterapistlere ulaşmanın en kolay yolu bizi aramanızdır. Eğer siz de fizyoterapist arıyorum diyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Fizyoterapistte Hangi Özellikler Olmalı?

  • Öncelikle fizyoterapistlerin bir eğitim almış olması gerekiyor. Dolayısıyla üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olması gereklidir.
  • Fizyoterapi yapabileceğine dair bir sertifikaya sahip olması gerekir.
  • Fizyoterapi alanındaki yenilikleri takip etmeli ve uyguladığı seanslara yansıtabilmelidir.
  • İletişim becerisine sahip olması da büyük önem taşıyor. Hastalar ve yaşlılar da dahil olmak üzere herkesle etkin ve iyi bir iletişim kurabilmelidir.
  • Hastanın durumunu analiz edebilmeli ve uygulanan fizyoterapi seanslarının ne oranda etkili olduğunu gözlemleyebilmelidir.
  • Görev yaptığı aile bireylerine karşı saygılı bir tutum içerisinde olmalıdır.
  • Hijyen ve temizlik kurallarına dikkat etmelidir.
  • Güler yüzlü ve şefkatli bir tutum içerisinde olmalıdır.
  • İlkyardım konusunda bilgili ve deneyim sahibi olmalıdır.
  • Dürüst ve güvenilir olmalıdır.

Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran bir fizyoterapiste ulaşmanın en kolay yolu ŞECE Danışmanlık olarak firmamız ile irtibata geçmenizdir. Firmamızın portföyünde deneyimli ve yukarıda sıraladığımız özelliklerin tümüne sahip olan fizyoterapi görevlileri yer alıyor. beklentilerinizi ve özel taleplerinizi bize iletmeniz halinde size en uygun ve beklentilerinizi tam olarak karşılayabilecek fizyoterapisti hemen görevlendirebiliriz.

Fizyoterapist Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bir fizyoterapiste ihtiyaç duyanların uyguladığı ilk yöntem internet ilanları oluyor. Ancak bu yöntemin son derece sakıncalı ve riskli olduğunu belirtmek gerekir. Online olarak internet ilanı açtığınızda karşınıza çok sayıda kişi çıkacaktır. Ancak bu kişilerin tümünün fizik tedavi alanında gerekli tıbbi eğitimi aldığından emin olamazsınız. Aynı zamanda size bir sertifika sunulsa dahi o kişinin deneyimli olduğundan emin olmanız çok zor.

Bu ciddi riski göze almak yerine ŞECE Danışmanlık olarak firmamız ile irtibata geçmeniz çok daha akılcı bir seçim olacaktır. Çünkü firmamızın portföyünde bulunan fizyoterapistlerin tümü son derece titiz bir araştırma ve değerlendirme neticesinde kadromuza katılmaya hak kazanmıştır. Sizin internet ilanları ile yapacağınız mülakatların çok daha geniş kapsamlısı ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla görevlendirilen fizyoterapist tüm beklentileri karşılayabilecek, eğitimli, deneyimli ve referans gösterebilecek kişiler oluyor.

Fizik Tedavi Alma Psikolojisi

Kaza, hastalık, yaşlılık gibi çeşitli nedenlerle fizik tedavi almak zorunda kalan kişiler sıkıntılı bir psikoloji içerisine girebiliyor. Özellikle sakatlanma ya da kaza geçirme gibi aniden meydana gelen durumlarda fizik tedavi hastaları çok daha fazla zorlayabiliyor. Kısa bir süre öncesine kadar koşabilen, yürüyebilen ve tüm fiziksel aktiviteleri yerine getirebilen birinin aniden fizik tedavi desteğine ihtiyaç duyması elbette kolay bir psikolojik değişim değil.

Bu nedenle fizik tedavi görevlisinin hastaların bu psikolojisi hakkında da bilgi sahibi olması ve en doğru şekilde yaklaşması gerekiyor. İletişim bu konuda en önemli unsur! ŞECE Danışmanlık olarak kendi fizyoterapist kadromuzu oluştururken iletişim yetisine çok büyük bir önem vermemizin nedeni de budur. Fizik tedavi görevlisinin hastalar ile çok iyi bir iletişim içerisinde olması gerekir. Kadromuzda sadece bu açıdan yeterli olan bireyler bulunuyor.

Dolayısıyla fizyoterapist arıyorum diyenler için tercih edilecek kişinin bu psikolojik değişim hakkında bilgi sahibi olması ve en doğru şekilde hastalara yaklaşması gerekir. Bu sayede psikolojik açıdan da hastaların kendini çok daha iyi hissetmesi mümkün olabiliyor. Size bu konuda daha detaylı bilgi iletmekten ve tüm sorularınızı yanıtlamaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Bizi hemen arayabilirsiniz.

Fizyoterapist Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız