0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuk Gelişimi Mezunu Bakıcılar

Çocuk Gelişimi Mezunu Bakıcılar

Bazı ailelerimiz çocuklarını okul öncesinde anaokuluna veya kreşe çocukların çok hastalanmasından dolayı göndermek istememektedir. Ev içinde çocuk okuldaymış gibi eğitimine katkı sağlayacak çocuk gelişimi mezunu bakıcılar tercih etmektedir.

Eğitim düzeyinin yükselmesiyle beraber günümüzde belli yaş gruplarındaki çocuklar için yeni mezun olmuş ya da daha öncesinde bir anaokulunda çalışmış gündüzlü ve/veya yatılı olarak çalışan çocuk gelişimi mezunu bakıcı genç ablalar da portföyümüzde bulunmaktadır.

Gerek görsel gerekse yazılı basında sıkça gündeme getirilen okul öncesi eğitimin önemini hepimiz idrak etmiş bulunmaktayız. Ailelerimizin artık bakıcılardan çocukların sadece bakımını üstlenmesinin yanında eğitimi ve gelişimi ile ilgili beklentileri de bulunmaktadır.

Çocukların gelişimi için çocukla oyun oynamak önemlidir. Çocuklar ister erkek olsun ister kız olsun belli bir yaşa geldiğinde en çok istediği oyun oynamak, şarkı söylemek, dans etmek, resim yapmak ev içerisinde saklambaç oynamak gibi aktiviteler yapan oyun kuran bakıcı ablayla vakit geçirmeyi daha çok isteyecektir. Eğitimli bakıcı adayları çocuğun dilinden anlayan onlarla vakit geçirirken onların yaşına inip onlarla oyun oynayan kişilerdir.

Çocuklar ilgi ve sevgi isterler. Anne ve babanın yoğun çalıştığı dönemlerde anne ve baba neredeyse çocuğuyla bir saat bile oyun oynayamamaktadır. Çocuklarınsa sadece istediği oyundur. Oyun oynamak çocukla ilgilenmek çocuğun büyüme sürecinde ve ruhsal gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Mutlu çocuk olması çocuğun belli yaş süreçlerindeki yaşadığı sendromların en hafif geçmesi de onunla ilgilenen oyun oynayan kişi olduğunda bu süreç daha rahat atlatılmaktadır.

Çocuk gelişimi eğitimi alan bakıcılar daha öncesinde staj gördüğü anaokullarında birçok çocukla çalışmış ve çocukların en çok sevdiği oyunları oynamış ve çocukların dilinden anlayan onların neyin mutlu ettiğini neyin mutsuz ettiğini bilen kişilerdir.

Çocuk gelişimi mezunu bakıcı arıyorum diyorsanız Şece Danışmanlık kurumsal bakıcı firmasında beklentilerinize uygun eğitimli bakıcı adayları için sizi de bekleriz.

Çocuk Gelişimi Mezunu Bakıcılar Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız