0530 265 75 35
0530 265 75 35
Bulgaristanlı Bakıcı Arıyorum

Bulgaristanlı Bakıcı Arıyorum

Lohusalık döneminde annelerin çok daha hızlı iyileşmeleri ve bebeklerinin bakımı konusunda yardım almaları için bir bebek bakıcısına ihtiyaçları olabiliyor. Pek çok anne tercihini yabancı uyruklu çocuk bakıcısı bulmaktan yana kullanıyor.

Son dönemde özellikle Bulgaristanlı bebek bakıcısı arayan annelerin sayısında bir hayli artış meydana geldi. Bunun nedeni Türk kültürü ile Bulgaristan kültürünün birbirine çok yakın olmasıdır. Aynı zamanda Bulgaristanlı bakıcıların çok şefkatli ve sabırlı olmaları da annelerin dikkatinden kaçmıyor. Çocuklara ve bebeklere karşı çok sabırlı davranıyor olmaları da bu durumda önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Bulgaristanlılar çalışkanlıkları ile bilinir. Ailelere bebek bakımı ve çocuk bakımı konusunda destek olmakla birlikte talep olması durumunda ev işlerine de yardımcı olabiliyorlar. Dolayısıyla Bulgaristanlı çocuk bakıcısı arayanlar, beklentilerini tam olarak karşılayabilecek bir hizmet alıyor da diyebiliriz. İkiz bebek bakıcısı ya da ikiz çocuk bakıcısı olarak da hizmet verebiliyor olmaları da önem taşıyor.

Bulgaristanlı Bebek Bakıcılarında Hangi Özellikler Olmalı?

Bulgaristanlı bebek bakıcısında mutlaka olması gereken bazı özellikler bulunuyor. Sadece çalışkan olması, güvenilir olması elbette yeterli bir unsur değil. Aynı zamanda aşağıda sıraladığımız özellikler de tüm yabancı uyruklu bakıcılarda olması gerekir.

 • Bebek ya da çocuk bakımı konusunda yeterli ve doğru bilgiye sahip olmalıdır
 • Hijyen kurallarına harfiyen dikkat etmelidir
 • Hizmet verdiği ailenin kurallarına uymalı ve ailenin kültürüne saygılı olmalıdır
 • Bebeklerin ay be ay beslenmesi hakkında bilgi sahibi olmalı, sağlıklı şekilde beslenmesini sağlamalıdır
 • Bebeklerin ek gıdaya geçtiği dönemde sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamalıdır
 • Bebeğin gazının çıkarılması, altının değiştirilmesi gibi en temel ihtiyaçlarını doğru yöntemlerle karşılayabilmelidir
 • İletişim becerisinin yüksek olması gerekir. Kendinden isteneni anlayabilmelidir
 • Bebeklerin ateşinin düzenli olarak ölçülmesini de sağlamalıdır
 • Beklenmeyen durumlar gerçekleştiğinde soğukkanlı kalabilmeli ve gerekeni yapabilmelidir
 • Bir sağlık sorunu olduğunda bebeği sağlık kuruluşuna götürebilmelidir
 • Bebeklere ya da çocuklara karşı sabırlı ve şefkatli olmalıdır
 • Aile tarafından konulan kurallara uyulmasını sağlamalıdır
 • Bebeklerin aşı takvimi hakkında bilgi olmalı ve gerekirse bebekleri sağlık kuruluşuna götürerek aşısının yapılmasını sağlamalıdır
 • İlkyardım bilgisi kesinlikle olmalıdır
 • Gerektiğinde anneye psikolojik açıdan da destek verebilmeli, annenin bebek bakımı konusunda bilgi eksiklerini giderebilmelidir

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun tüm bu özelliklere eksiksiz bir şekilde sahip olan bir Bulgaristanlı bakıcıya emanet edilmesini ister misiniz? Aslında böyle bir bakıcı bulmak sandığınız kadar zor değil. Ancak internete ilan vererek ya da mevcut ilanlara başvurarak gerçekten bu özelliklere sahip bir bakıcıya ulaşma olasılığınız yok denecek kadar az. Yapmanız gereken ise ŞECE Danışmanlık olarak bizimle iletişime geçmenizdir. Çünkü firmamız bünyesinde sadece bu özelliklere sahip olan, profesyonel bakıcılara yer veriyoruz.

Bulgaristanlı Bakıcı Nasıl Seçilir?

Öncelikle günün hangi saatlerinde bir bakıcıdan destek almaya ihtiyacınızın olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Bilmeyenler için aktaralım, Bulgaristanlı bebek bakıcısı yatılı olarak da hizmet verebiliyor. Sadece gündüzleri ya da part time şekilde de bakıcıdan hizmet alabilirsiniz. Kriterlerinizi belirlemeniz, bakıcıyla çok daha net bir görüşme yapmanızı sağlar. Aynı zamanda hangi hizmetlerin verilen hizmete dahil olduğunu da iyi biliyor olmalısınız.

Örneğin bebeğin aşı için bir sağlık kuruluşuna götürülmesi, oyun parkına götürülmesi, banyosunun yaptırılması sunulan hizmete dahildir. Aynı zamanda beslenmesi, bakımının yapılması ve ateşinin düzenli olarak ölçülmesi gibi hizmetlerin de bakıcılık hizmeti kapsamında olduğunu belirtelim. Ev işlerine yardımcı olunması ekstra bir hizmettir. Bunun dışında bebeğinizin bakımıyla ilgili hizmetler için ek bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Bebekler büyüdükçe ihtiyaçları da değişir. Bir süre sonra evde oyuncaklarla zaman geçirmeleri gerekir. Bu durumda bebekle oynanması ve oyunlar kurarak bebeklerin eğlenceli bir şekilde zaman geçirmesinin sağlanması da bakıcılık hizmeti kapsamında yer alıyor.

Güvenilir Bir Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Eğer siz de Bulgaristanlı bakıcı arıyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere gündüzlü, yatılı ya da part time olarak hizmet verecek bir bakıcıyı derhal tarafınıza yönlendiriyoruz. Böylece güvenilir, bilgili ve deneyimli bir bakıcıdan hizmet almanın konforunu siz de yaşayabilirsiniz.

Bulgaristanlı Bakıcı Arıyorum Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız