0530 265 75 35
0530 265 75 35
Makam Şoförleri

Makam Şoförleri

Özel şoför hizmetlerinden faydalanmak istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda aklınız karışabilir. Makam şoförü ya da özel şoför çalıştırmak istediğinizde seçtiğiniz kişinin sadece iyi bir araç sürücüsü olması yeterli değil. Aynı zamanda bazı özelliklere de sahip olmalıdır.

Özel Şoförde Hangi Özellikler Olmalı?

Makam şoförü ya da özel şoförde mutlaka olması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ehliyet sahibi olmakla birlikte çok iyi bir sürücü olmalıdır.
  • Trafik kurallarının tümüne hakim olmalı ve tüm kurallara harfiyen uymalıdır.
  • Soğukkanlı olmalı ve araçtakileri tehlikeye sokabilecek davranışlardan kaçınmalıdır.
  • Güçlü reflekslere sahip olmalı ve beklenmedik durumlara karşı en hızlı şekilde en doğru kararı verebilmelidir.
  • İlkyardım bilgisine sahip olmalı ve uygulayabilmelidir.
  • Kişisel temizliğine ve bakımına özen göstermelidir.
  • Ağzı sıkı bir şoför olmalı, görev yaptığı kişinin özel hayatı ya da yaptığı telefon görüşmeleri ile ilgili hiç kimseye bilgi vermemelidir.
  • Aracın bakımını düzenli olarak yapmalıdır.
  • Kentte adres bilgisine sahip olmalıdır.

Özel Şoför (Makam Şöförü) Nasıl Seçilir?

Özel şoför seçimi yapmadan önce mutlaka yukarıdaki kriterlere uygun olup olmadığını sorgulamalısınız. Aynı zamanda mutlaka bir ön görüşme yapmalı ve kişiyi tanımaya çalışmalısınız. Özel şoförlük ve makam şoförlüğü yoğun ve aktif bir tempo ile verilen hizmetler arasında yer alır. Seçtiğiniz şoförün bu yoğun ve aktif tempoya uyum sağlayabilecek biri olması gerekiyor. Bu konuda da gerekli özveriyi gösterebilecek biri olduğundan emin olmalısınız.

Gerektiğinde özel hayatından fedakarlık yapabilecek birini seçmeniz önem taşıyor. Bunun için onlarca mülakat yapmak yerine danışmanlık firmalarından yardım almanız çok daha akılcı bir seçenek olabilir. Çünkü kendi kadrolarını titizlikle oluşturuyor, sizin yapmanız gereken mülakatları gerçekleştirdikten sonra özel şoför kadrolarını oluşturuyorlar. Bu nedenle zaman kaybetmeden ihtiyacınız olan kişiyi sizin adınıza görevlendirebiliyorlar.

Özel Şoför Ücretleri Ne Kadar?

Özel şoför için ödemeniz gereken ücret değişebilir. Bu hizmetler part time, yatılı ya da gündüzlü olarak verilebiliyor. Dolayısıyla özel şoför ücretleri de değişkenlik gösteriyor. Part time olarak bu hizmetten faydalandığınızda çok daha düşük bir rakamla karşılaşırsınız. Ancak yatılı olarak hizmet verenler daha yüksek bir ücretlendirme ile görev yapar.

Sizde Özel ve Makam Şöförü arıyorum, Bulmalıyım diyorsanız ŞECE Danışmanlık geniş aday portföyüyle yanınızda!

Makam Şoförleri Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız