0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çalışan Anneler Bebek Bakıcısını Neye Göre Seçmelidir?

Çalışan Anneler Bebek Bakıcısını Neye Göre Seçmelidir?

Çalışan anneler iş hayatlarında çok aktif olmalarının yanı sıra ev yaşantılarında da birtakım değişiklikler söz konusu olabiliyor. Ev yaşantısında değişen bir diğer unsurda bebeklerin bakımıdır. Özellikle de yeni doğan bebeklerin bakımı bir hayli zordur. Bu yüzden çalışan anneler doğum izinlerini bir süre daha uzatmak isteyebilirler. Çünkü yeni doğan bir bebek, anne sevgisine muhtaçtır ve hemen bakıcının kollarına atılmamalıdır.

Anne ve bebek arasında ki bağ önemli olduğundan hemen doğar doğmaz bakıcının kollarına bebeği bırakırsanız o bağın oluşması hem zor olur hem de güçlü bir bağ oluşturamazsınız. Çalışan annelerin bazıları gebeyken veya gebelikten sonra tekrar işe dönme hevesi içerinde olurlar. Bu sebepten dolayı da bebek konusunda düşünmeleri gereken birtakım sorunlar olacaktır. Bebeğinizin bakımı ile ilgili sorunlar olacaktır ve bu sorunlar size bazı güçlükler yaşatacaktır. Çalışan annelerde bebeğiyle ilgili herhangi bir sorun olmasını istemediklerinden bebeği için en uygun bakıcıyı seçmek için bazı uğraşlara girerler.

Anneler bu yoğun koşuşturma altında pes edebilir çünkü, hem iş hem de bebeğinin bakımı anneye ağır gelebilir. Bu yüzden de bebeği için en uygun bakıcı adayını seçmeyi seçer. Bakıcınız illa ki bir şirketten olması gerekmez, tanıdıklarınızdan biri de olabilir fakat bakıcınızın güvenilir biri olması gereklidir. Çünkü bir can emanet ediyorsunuz ve bakımlarının eksiksiz yapılması gerekmektedir.

Önceden bazı kraterler belirlemelisiniz ve bu kraterler doğrultusunda bakıcınızı seçmelisiniz. İlk başlarda tüm annelere bakıcı seçmek kolay gelebilir fakat iş aslında o kadar kolay değildir. Öncelikle aranan bakıcı da bulunması gereken altın kurallardan biri güvenilir olması ve güler yüzlü olmasıdır. Önceden deneyimli olması gereklidir. Eğer ilk defa bir bakıcı adayı seçecekseniz bu sizin için zor olacaktır ve endişeye kapılabilirsiniz. Bu konuda bir tanıdığınızdan da yardım alabilirsiniz.