0530 265 75 35
0530 265 75 35
Çocuklar İçin 3 Yaş Oyunları

Çocuklar İçin 3 Yaş Oyunları

Çocukların yaşı ilerledikçe hayatı d daha iyi kavramaya başlarlar. Bu nedenle ilgi alanları sürekli olarak değişir ve yeni aktiviteler ile keyifli bir şekilde zaman geçirmesini sağlamak gerekir. Özellikle 3 yaş dönemi, çocukların oyunlara ve aktivitelere çok çabuk ilgi duyup, çok çabuk ilgilerini kaybettikleri bir dönemdir. Aileler bu dönemde biraz zorlanabiliyor. Bu nedenle sizler için birkaç aktivite önerisinde bulunalım…

  • Evde Bowling!


İstisnasız tüm çocukların sevdiği bir aktivite olduğunu belirtelim. Boş pet şişeleri belirli bir mesafeye dizin ve çok sert olmayan bir topla çocuktan şişeleri devirmesini isteyin. Şişelerin üzerine numara yazabilir ve puanlama üzerinden de oynayabilirsiniz. Bu oyun çocukların kaba motor becerileri kazanmalarına da yardımcı oluyor. Ayrıca el göz koordinasyonu kurmalarına da yardımcı olduğunu ve yetilerinin gelişmesini sağladığını belirtelim.

  • Yumuşak - Sert!


İki farklı boş kutu alın ve bir kutunun içerisini de hem yumuşak hem de sert eşyalarla doldurun. Çocuğunuzun gözlerini kapatın ve eline bir eşya alıp yumuşak mı, sert mi olduğunu söylemesini isteyin. Yumuşak eşyalar yumuşak kutusuna, sert olanlar da sert kutusuna konmalı. Çocuklar bu etkinlikten de çok büyük keyif alıyor.

  • Renk Avı!


Bir renk söyleyin ve çocuğunuzdan 15 saniye içerisinde bu rengi taşıyan bir eşyaya dokunmasını isteyin. Çocukların renkleri daha iyi öğrenmesini sağlarken aynı zamanda hareket etme ve koşma isteklerine de hizmet eden bir oyun olduğunu belirtelim. Renk avına dilerseniz desenleri de ekleyebilirsiniz. Çiçek deseni, puantiye gibi çocukların bildiği desenleri tercih etmeye özen gösterin.

  • Taş Boyama!


Çocuklar her türlü zeminde boyama etkinliği yapmayı çok seviyor. Bu defa farklı bir aktivite ile zaman geçirmelerini sağlamak için önce bir gezintiye çıkın ve boyanabilecek yüzeye sahip olan taşları toplayın. Sonrasında eve gelerek bu taşları çocukların istediği gibi boyamasını sağlayabilirsiniz. Boya işin içine girdiğinde çocuklar oyundan çok daha fazla keyif almaya başlıyor.

  • Gemi Yüzdürme!


Renkli kağıtlardan gemi yapın ve bir leğenin içerisinde gemileri yüzdürün. Üfleyerek gemilerin yüzmesini sağlayabilir ve hatta gemileri yarıştırabilirsiniz. Bu etkinlik de 3 yaş için son derece uygun ve eğlenceli!