0530 265 75 35
0530 265 75 35
Filipinli Bakıcı

Filipinli Bakıcı

Günümüzdeki bazı şartlar değiştikçe ve yenilendikçe bakıcı talebinde bulunan aileler artık çocuklarına Filipinli bakıcıyı dil bildiği için tercih etmeye başlamışlardır.

Daha önce bakıcı çalıştıran aileler diğer bakıcıları Filipinli bakıcıyla kıyasladığında daha disiplinli ve evdeki çalışmasının sanki bir işyerinde çalışıyor gibi saygılı iş disiplininde çalışmasından dolayı Filipinli tercih etmelerindeki sebeplerden bir tanesidir.

Anne ve babalar bakıcı seçerken Filipinli bakıcıya öncelik vermektedirler. Çocuk bakıcısı olarak çalışan yerli bakıcıların fiyatlarının yüksek olması ve yatılı çalışmakta zorlanan yerli bakıcılar yerine şimdilerde aileler çocuk bakıcısı olarak yatılı Filipinlilere öncelik vermektedir. Filipinli bakıcıların uyumlu olması çocuklarla iyi iletişim kurup yumuşak başlı olması da anne ve babaların çocukları için yatılı Filipinli eleman tercih etmelerinde önemi büyüktür.

Filipinli Bakıcıların Ortak Özellikleri Neler?

 • Filipinliler sabırlı ve güler yüzlü olmalarıyla tanınırlar. Filipinli bakıcılar çocuklara karşı çok sabırlıdır.
 • Disiplinli olmalarıyla dikkat çekerler. Çocuklara karşı ideal düzeyde olmak kaydıyla her daim disiplinli bir şekilde yaklaşırlar.
 • Filipinli bakıcılar aileler ile çok kolay bir şekilde bağ durabiliyorlar. Aileleri asla yarı yolda bırakmama gibi önemli bir özelliğe sahipler.
 • Çocuklara yabancı dil eğitimi verebilirler. Çünkü kendileri de yabancı dil eğitimine çok erken yaşlarda başlamışladır.
 • Sigara gibi kötü alışkanlıkları yoktur.
 • Son derece güvenilir ve dürüst insanlardır.
 • Asla yalan söylememe gibi çok önemli bir özelliğe sahiptirler.

Filipinli Bakıcı Nasıl Seçilir?

Bakıcı tercihinizi yaparken mutlaka bir ön görüşme yapmalısınız. Filipinli bakıcılara dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Dürüst olmaları ile tüm dünyada tanınan Filipinli bakıcılar ile yaptığınız mülakatta size karşı doğruları söylerler. Bu nedenle sorularınız ile çocuğunuza uygun bir bakıcı olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca Filipinli dadı görüşmeleri esnasında ev işlerine yardımcı olmalarını da talep edebilirsiniz. Tüm bakıcılar buna sıcak bakmayabiliyor. Ancak öncesinde anlaşmanız halinde ev işlerinde de yardımcı olabilirler. Çocuğunuzun özelliklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak seçim yapmanızda fayda olacak. Beklentilerinizi mutlaka sıralamalısınız. Dilerseniz danışmanlık hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Çok daha kısa bir sürede sizin için bir bakıcının görevlendirilmesini sağlayabilirler.

Filipinli Bakıcı Neden Çalıştırmalıyım?

 • İngilizce bilen Filipinli bakıcı küçük çocuğunuza öğretici olacaktır. Çocuğunuz ikinci bir dil öğrenmiş olup okul hayatına atıldığında yabancı dil konusunda İngilizce bilen bakıcı sayesinde İngilizce dersinde ileri seviyede olacaktır.
 • Çocukların bakımında Filipinli bakıcılar başarılıdırlar.
 • Çocuklara karşı sıcak ve samimidirler.
 • Çocuklara karşı sadece ailenin vermiş olduğu disiplini uygularlar. Çocukların yemek, uyku, banyo düzenine önem verirler.
 • Filipinli bakıcılar genelde yatılı çalışıp aileye tam destek verirler.
 • Filipinli bakıcılar saygı ve nezaket içerisinde çalışmaya önem verirler. Kendi kültürleri gereği nazik oluşları çalıştıkları ailelerde anlayışlı tutum içerisindedirler.
 • Değişik tatlara merakınız var ise Filipinli bakıcınızdan uzak doğu yemeklerini talep edebilirsiniz.
 • Çocuk bakıcısı hizmeti ya da ev işleri hizmetlerinde iyi hizmet alırsınız.

Filipinli Bakıcı Danışmanlık Şirketi

Bakıcı arayan aileler mutlaka İşkur’a bağlı Özel İstihdam Belgesi olan danışmanlık şirketlerini tercih etmelidirler. Belgesi olmayan danışmanlık şirketleriyle çalışan aileler danışmanlık aracılığıyla tavsiye edilen ucuz maaşla buldukları bakıcı için mağdur olmaktadır. Aileler mağdur olmamaları için İşkur belgesi olan özel istihdam bürolarıyla çalışmalıdırlar. Çalışacağınız ajansın mutlaka belge numarasını isteyin veya web sitesinde İşkur logosu olup olmadığına bakın.

Filipinli bakıcı ve dadı konusunda danışmanlık şirketi olarak uzun geçmişi olan Şece Danışmanlık firmamız portföyünde Filipinli bakıcılar çalışma izinlidir.

Filipinli çocuk bakıcılarının ve Filipinli ev hizmet elemanlarının maaşları USD olarak ödenmektedir. Filipinli bakıcıların az sayıda olması maaşlarının da yüksek olmasından sebep çoğu aile Filipinli bakıcı çalıştıramamaktadır. Filipinli bakıcının daha önce Türk bir ailenin yanında çalışmış olması iyi bir referans edinmiş olması da Filipinli bakıcının maaşını yükseltmektedir.

Filipinli Dadı Ücretleri Ne Kadar?

Sabırlı ve dürüstlükleri ile bilinen Filipinli bakıcılardan çocuk bakımı için yardım almak istediğinizde çok yüksek rakamlarla ödeme yapmanız gerekmiyor. Ancak bakıcı ücretleri noktasında net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olabilir. Çünkü Filipinli bakıcılar part time, gündüzlü ya da yatılı olarak hizmet veriyor. Her bir hizmet şeklinde ücretler değişiyor. Aldığınız hizmet kapsamında neler olduğu ve bakıcının ne kadar deneyimli olduğu da ödemeniz gereken ücretin değişmesini sağlayabilen unsurlar arasında yer alıyor.

Filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız, bizimle iletişime geçiniz.

Filipinli Bakıcı Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız