0530 265 75 35
0530 265 75 35
İyi Bir Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

İyi Bir Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Çocuk büyütmek çok zor bir iştir. Tecrübeli anne ve babalarımız, yardım alabileceğimiz en önemli kişilerdir. Bebek bakıcısı ararken yapmanız gereken tek şey arkadaşlarınızdan, ailenizden ya da akrabalarınızdan tavsiye istemek olmalıdır. Yardımını alabileceğiniz biriniz yoksa eğer, çocuk bakım merkezlerine başvurabilir ve bölgenizdeki bebek bakıcıları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bebek bakıcısı ile nasıl görüşülmesi gerekir?


Bebek bakıcısı bulduğunuzda görüşme ayarlamanız gerekir. Soru listenizi hazırlamayı kesinlikle unutmayınız; gerekirse bir form bile doldurtabilirsiniz. Referans sormayı da unutmamalısınız. Bebek bakıcısınının belli durumlarla nasıl başa çıktığını anlayabilmek için farklı senaryolar sunabilir ve bebek bakıcınızdan düşüncelerini alabilirsiniz. İlk görüşmede verilecek ücret ve program hakkında da konuşmanız gerekir.

İlk görüşmeniz çok iyi bir şekilde gittiyse eğer, ilk olarak adayın verdiği bütün referansları kontrol ediniz. Referansları aradıktan sonra evinizde çocuğunuzla olmak şartıyla bir görüşme daha ayarlamalısınız. Bu görüşmeyi çocuğunuzun ruh halinin iyi olduğu bir zamanda gerçekleştirmenizde yarar var. Bu sayede bakıcı adayı ile çocuğunuzun iletişiminin nasıl olduğunu gözlemleyebilirsiniz. İkinci görüşmenizden sonra, bakıcı adayınızın ailenize uygun olduğunu düşünüyorsanız, bir deneme günü ayarlayabilirsiniz. Ancak aynı odada olmasanız da yakınlarda olmalısınız. Komşunuzu ziyaret edin veya ihmal ettiğiniz projeniz üzerinde çalışabilirsiniz. Misafir getirmeye izni olup olmadığını veya çocuklardan sonra temizlik yapmasınıda istediğinizi söyleyebilirsiniz; kısacası kendi koymak istediğiniz kuralları ayrıntılarıyla açıklamaya çalışınız.

Bebek bakıcısını mükemmel yapan şey nedir?


Bebek bakıcısında olması gereken en önemli özellik, çocuklarla arasında bağ kurabilme yeteneğidir. Ayrıca tecrübeli olmalı ve çocuk bakımı eğitimlerine sahip, görev ve sorumluluk alabilecek bir kişiliğe sahip olmalıdır. Genç bir bebek bakıcısı düşünüyorsanız eğer, acil durumlar için gerekli olan eğitimide almış olmalarına dikkat ediniz.