0530 265 75 35
0530 265 75 35
Yaratıcı, Eğitici ve Eğlenceli 2 Yaş Oyunları

Yaratıcı, Eğitici ve Eğlenceli 2 Yaş Oyunları

Oyun oynamak, çocuklar için önemli bir gelişim aracıdır. Oyun ve oyuncaklar, enerjilerini harcama ihtiyacı hisseden çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimleri için büyük önem arz ediyor.

Hacıyatmaz Oyunu

Hacıyatmaz, çocuklarda refleks ve dikkat gelişimine katkı sağlayan en önemli oyunlardandır. Son derece basit olan bu oyunu, ev oyunları arasında değerlendirebilirsiniz.

  • Oyunda uzun bir sopa ortaya dikilir ve oyunculardan biri sopayı havada durması için tutar.
  • Oyuncular sopanın etrafında halka şeklinde dizilir ve herkese numara verilir.
  • Ortadaki oyuncu bir numara söyler ve sopayı bırakır ve numarası söylenen oyuncu sopayı yere düşürmeden yakalamaya çalışır.

Evcilik Oyunu

Evcilik oyunu hem 2 hem de 3 yaşındaki çocuklar için uygundur. Evde oynanacak oyunların en sevilenlerinden olan evcilik oyununda çocuklar çeşitli karakterlere bürünür. O karakterin gerektirdiği şekilde hareket ederek çocuğun zeka gelişimini sağlar ve ruhsal anlamda da çocuğun rahatlamasına yardımcı olur.

Hayvanları Tanıma Oyunu

Çocuklar taklit ederek öğrenme yeteneğini geliştirir. Bu tür oyunlar arasında hayvanları tanıma oyunu da bulunur.

  • Oyuncak hayvanların tamamı bir torbaya toplanır ve çocuktan torbadan bir tane oyuncak seçmesi istenir.
  • Torbadan alınan hayvanın adını ve hangi sesi çıkardığını çocukla birlikte taklit ederek çocuğun eğlenmesi ve sesi taklit etmesi hedeflenir.
  • Aynı şekilde hayvanların seslerini telefonunuza kaydederek telefonunuzdan bu sesleri çocuğunuza dinleterek hangi sesin hangi hayvana ait olduğunu bulmasını sağlayabilirsiniz.

Mandal Oyunu

2 yaş çocukların görsel zeka gelişimini destekleyen bir diğer oyun mandal oyunudur. Bu oyunda yapılması gerekenler son derece kolaydır.

  • Öncelikle mandallar renklerine göre gruplara ayrılır.
  • Her gruptan birer tane mandal alınarak çocuğa verilir. Çocuktan elindeki mandalları, ait olduğu renk grubuna koyması istenir. Böylelikle nesneler arasındaki renk ayrımını öğrenip, kendisi gruplama yapabilecek noktaya gelir.
  • Çocuğa mandalları verirken renklerin isimlerini de tekrar edebilirsiniz. Bu şekilde çocukların renkleri öğrenmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Boyama Oyunları

Çocuğun boş karton kutuları boyayarak oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. Boyama oyunları çocukların kendi el becerilerini geliştirirken aynı zamanda renklerle arasında bağ kurmasına ve renkleri tanımasına da yardımcı olur.