0530 265 75 35
0530 265 75 35
Yatılı Bakıcı

Yatılı Bakıcı

Avantajları ve dezavantajları değerlendirildiğinde, yatılı bakıcı şayet eviniz müsaitse, çok daha ideal bir seçim olur. Nedenlerini hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle yatılı bakıcı günün sadece belirli saatlerinde değil, gece saatleri de dahil olmak üzere tüm gün daha özgür olmanıza olanak sağlar. Akşamları sinemaya giderken çocuklarınızı bırakabileceğiniz birini bulmak zorunda kalmazsınız. Yaz tatillerinizi çok daha fazla dinlenerek tamamlayabilirsiniz. Konuklarınızı daha leziz ikramlıklarla ağırlayabilir, eşinize çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Çünkü kendinize çok daha fazla zaman kalır ve dilediğiniz gibi bu zamanı değerlendirebilirsiniz.

Çocuklu Aileler İçin Yatılı Bakıcının Önemi


Özellikle çocuk için yatılı bakıcı çok daha önemli bir hal kazanıyor. Çalışan anneler için akşam saatlerinde özgür olmaları, ertesi güne daha dinlenmiş bir şekilde başlamalarına olanak tanıyor. Ayrıca bakıcını akşamları evde olması, annelerin sosyal hayattan kopmalarını da engelliyor. Diledikleri gibi arkadaşları ile görüşebilen anneler çok daha mutlu ve sosyal oluyor. Bu durum elbette annenin hem çocuğuna hem de eşine olumlu şekilde yansıyor.

Kreş ya da okul çağında olan aileler için yatılı bakıcı, çocukların ödevlerine de yardımcı olabilir. Dolayısıyla bu açıdan da anne ve babaya daha fazla zaman kalacaktır. Ayrıca ender durumlarda gündüzlü bakıcının evde daha uzun süre kalmasını isteyebilirsiniz. Fakat önceden haber vermediyseniz bu durum bakıcı açısından sıkıntıya sebebiyet verebilir. Fakat yatılı bakıcı için elbette böyle bir durum söz konusu olmayacaktır.

Ancak bu durumda devreye bütçe sıkıntısı girebilir. Yatılı bir bakıcı için ödenmesi gereken ücret, bir miktar daha fazla olabilir. Şayet bütçeniz uygun değilse, yarı zamanlı ya da gündüzlü bir bakıcıdan yardım almanız daha doğru olacaktır. Yatılı bakıcıların avantajlarını sıraladık. Gündüzlü bakıcının da hayatınıza pek çok avantaj kazandıracağını göz ardı etmeyin. Yaşam konforunuzu arttırmak için siz de yatılı, gündüzlü ya da yarı zamanlı bakıcılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız