0530 265 75 35
0530 265 75 35
Yatılı Hasta Bakıcısı

Yatılı Hasta Bakıcısı

Yatılı olarak tedavi gören hastalar için bakım desteği alabilirsiniz. Hastaların bakımının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yatılı hasta bakıcısı olarak görev yapan kişinin bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu özelliklerin başında ise özverili ve şefkatli olması geliyor. Aynı zamanda hasta bakımında deneyim sahibi olması, gerektiğinde acil müdahalelerde bulunabilmesi ve hastanın ilgi ihtiyacını da karşılayabilmesi gerekir.

Tüm bu özelliklere sahip olmak yetmiyor. Hastanede ya da ev ortamında yatılı hasta bakıcısı olarak görev yapan kişinin günlük yaşam aktivitelerini de desteklemesi şart. Örneğin yürüme desteği vermesi, gerektiğinde tekerlekli sandalyeye taşınması, Tv izlemesini ya da gazete ve kitap okumasını kolaylaştırması gibi günlük aktivitelerde hastanın ihtiyaçlarının karşılanması büyük önem taşıyor.

Yatılı Hasta Bakıcısından Hangi Hizmetler Alınabilir?


Hastanın kişisel temizliğinin sağlanması da yine yatılı hasta bakıcısı görevleri arasında bulunuyor. Hastanın durumuna göre tuvaletinin yaptırılması, tuvalet sonrası temizliğinin gerçekleştirilmesi, giydirilmesi, banyo yaptırılması, vücut tıraşının gerçekleştirilmesi, hastanın kıyafetlerinin yıkanması, ütülenmesi gibi kişisel bakımına dair tüm hizmetler hasta bakıcısından alınabilir.

Hastanın nabzının, tansiyon ve şekerinin ölçümü, hekim tarafından belirtilen ilaçların, belirtilen saatlerde alınmasının sağlanması, egzersiz ya da masaj desteğinin verilmesi, belirli bir diyet programı dahilinde beslenmesinin sağlanması da hasta bakımı hizmetleri kapsamında bulunuyor. Elbette bakıcılar hasta ile sürekli temas halinde olduklarından hekime rutin kontrollerde gözlemlerini ve gerekli bilgileri de aktarması gerekiyor.

Yatılı Hasta Bakıcıda Hangi Özellikler Olmalı?


Yatılı hasta bakıcılarında
mutlaka bulunması gereken bazı özellikler var. Bunların başında sabırlı ve şefkatli olması geliyor. Çünkü sürekli olarak bir hastanın bakımı ile ilgilenmek bir süre sonra yorucu bir hal alabilir. Fakat şefkatli ve sabırlı olan bir bakıcı için mesleği bir keyfe dönüşebiliyor. Sorumluluk sahibi olması elbette en önemli hususlar arasında yer alıyor.

Etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi, hasta ile arkadaşlık edebilmesi ve yardımsever olması da önemlidir. Firmamız ile irtibata geçerek tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran, referans gösterebilecek bir bakıcıyı sizin için görevlendirmemizi sağlayabilirsiniz. Hasta bakıcı kadromuzdan gündüzlü ya da part time olarak da faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Yatılı Hasta Bakıcısı Bulmak İçin Formu Doldurun
Kullanıcı Sözleşmesini Okumak İçin Tıklayınız